Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİ YURTLARINA ZİYARET

admin | 02 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖĞRENCİ YURTLARINA ZİYARET

Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Gercüş’te hizmet veren öğrenci yurtlarını ziyaret etti.

Kaymakam Server Sinanoğlu, ilçede öğrencilere hizmet veren kız ve erkek yurtlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Sinanoğlu öğrencilerle beraber öğle yemeği programında buluştu. Ardından öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sinanoğlu öğrencilerin okul ve yurtlarla ilgili sorun ve istekleri dinleyerek yetkililere gerekli talimatları vererek konunun takibinin yapılmasını istedi.

Kamu yönetimi ile ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunan Server Sinanoğlu öğrencilerin barınması hususunda, herhangi bir sorunlarının bulunmadığını belirtti.

Sinanoğlu “Öğrencilik yıllarınızı çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Derslerinize çalışmanızın yanında, dünyayı, gündemi yakından takip edin, tarihi kitaplardan okuyun. Kendinizi geliştirmek için çaba sarf etmelisiniz. Kendinizi sosyal hayatın dışında bırakmayın, lise yılları iyi arkadaşlar kalıcı dostluklar kurmak için iyi bir fırsattır. Devletimiz sizlerin en iyi şekilde eğitim almanız, yetişmeniz, barınmanız için gerekli imkânları sunuyor. Kendinize, aile ve ülkenize karşı sorumluluklarınızı yerine getirme noktasında üzerinize düşen görevi yapacağınıza eminim. Burada ailelerinizden uzaktasınız, siz ve aileleriniz emek sarf ediyorsunuz, çabalarınızın boşa gitmemesi için sınavlara iyi hazırlanın zamanınızı çok iyi değerlendirin” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, yurtlarda incelemeler bulunarak yetkililerden okuyan öğrenci sayıları, yurdun durumu, faaliyetleri ve yurt kapasiteleri ile ilgili istatistiki bilgiler aldı.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.