Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

admin | 19 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında 40 öğrenci Tarihi Gelibolu Yarımadası’nı ve Şehitlikleri ziyaret etme amacıyla Çanakkale iline uğurlandı.

İçişleri Bakanlığı ve Spor Derneğinin birlikte yürüttüğü ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında Çanakkale’ye düzenlenen gezi kapsamında 40 öğrenci 2 öğretmen refakatinde havayoluyla Çanakkale’ye uğurlandılar.

Öğrencileri; Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Şube Müdürü Abdurrahim Kusen uğurladı. Uğurlama öncesi öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Kılıç ile İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencilere yol boyunca okumaları için kitap ve dergi hediye edip hayırlı yolculuklar dilediler.

Havayoluyla Batman’dan İstanbul’a giden öğrenciler oradan da karayoluyla Çanakkale iline giderek tarihi mekânları gezecekler. Öğrenciler 3 günlük gezi programının ardından Batman’a dönecekler.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesiyle gençlerin doğru ilgi alanlarına yönelerek kendini geliştiren, okuyan, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkesini tanıyan, tarihini bilen, vatan sevgisini yüreğinde taşıyan, bilim ve teknolojiyi benimseyen gençler olarak yetişmelerine destek vermek ve bilgilerini arttırmayı amaçlamaktadır.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.