Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLER “KARİYER FUARI”NA KATILDI

admin | 20 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Batman Üniversitesi’nin de organizasyonunda yer aldığı “Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı” Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde büyük bir katılımla başladı.

Organizasyonda yer alan üniversitelerden öğrencilerin yoğun katılım sağladığı kariyer fuarına Batman Üniversitesi’nden beş yüze yakın öğrencinin katılımı sağlandı.

Ülkemizde farklı bölgelerde de yapılacak bu etkinlik Güneydoğu Bölgesinde ise Batman, Bingöl, Bitlis Eren, Fırat, Mardin Artuklu, Siirt ve Şırnak Üniversitelerinin katılımıyla Dicle Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül yaptığı açılış konuşmasında böyle önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Fuarın asıl amacının öğrenciler ile sektör ve firma temsilcilerini bir araya getirmek olduğunu belirten Gül “Bu fuarların amacı bir nevi öğrencilere hizmet etmek, dolayısıyla ülkemize hizmet etmektir. Bu fuarda başta mevcut öğrencilerimiz olmak üzere, mezun öğrencilerimiz ve hatta ortaöğretim öğrencileri de farklı sektörler, firmalar ve kamu kurumlarıyla bir araya gelecek, tanışacak, görüşecek ve bir kariyer basamağı olarak bu fuarı değerlendirecek.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri stantları gezerek, öğrenciler ve firma temsilcileriyle görüştü. Aselsan, Havelsan, Dhmi, Çelebi, Thy, Halkbank, Karavil Grup, Dimer, Mina Galvaniz gibi ülkemizde ve bölgemizde kendi segmentlerinde lider konumda olan yüze yakın kamu ve özel sektörden katılımcının iştirak ettiği fuara öğrencilerinde ilgisi büyük oldu. İlk defa bu denli büyük bir kariyer fuarına ev sahipliği yapan Dicle Üniversitesi kendi öğrencilerinden ziyade şehir merkezinden ve çevre ilçelerden gelen binlerce öğrenciyi ağırladı.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.