Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLER, NECİP FAZIL KISAKÜREK PROGRAMINA KATILDI

admin | 03 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“Anadolu Mektebi” yazar okuma faaliyeti ile Van’da gerçekleşen “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek”i anma programına Batman’ı temsilen beş öğrenci katıldı.

Dokuz farklı ilden yirmi panelist öğrencinin katıldığı ‘Necip Fazıl Kısakürek’i anma programı 3 gün boyunca Van ilinde 5 farklı merkez ve okulda gerçekleşti. İlimizi temsilen programa katılacak öğrenciler, hareket öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran öğrencilere katılacakları etkinlikte Türk şair, romancı ve oyun yazarı olan Necip Fazıl Kısakürek’i daha iyi tanıma fırsatının yanı sıra davet edilen yazarlarla da bir araya gelme fırsatı bulacaklarını söyleyerek onlara hayırlı yolculuklar diledi.

Anadolu Mektebi yazar okuma faaliyeti ile 3 gün süren “Fikir, sanat, aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programında öğrenciler ilk olarak yazar-öğrenci buluşmaları kapsamında Şişli Öğretmenevinde Eski Devlet Bakanı Sami Güçlü, Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Öğretim Üyesi Dr. Ömer. Demirbağ, Prof. Dr. Zeki Taştan, Prof. Dr. Münire Keserbaş, Prof. Dr. Muammer Yaylalı ve Yazar Müştehir Karakaya ile bir araya geldiler. Öğrenci yazar buluşmasının ardından program Van 100. Yıl Üniversitesi Nihat Baysu Konferans salonunda yapılan açılış paneli ve değerlendirme ile devam etti. Programın ikinci gününde Atatürk Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen Necip Fazıl Kısakürek panelleri sonrası öğrenciler şehir gezisi kapsamında Hüsrev Paşa Camii ve müze ziyareti yaptılar. Programın son günü katılımcılara verilen konser ile sona erdi.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.