Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLER OKULLARINA KAVUŞTU

admin | 22 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimizdeki okulöncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencileri maske-mesafe-temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün, okullarına ve öğretmenlerine kavuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda bugün itibariyle okulöncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencileri seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime başladılar.

İlimizde de velileriyle okula gelen minik öğrencileri okul bahçesinde öğretmenleri karşıladı, ellerini dezenfekte eden minikler maskelerini takarak öğretmenleri refakatinde bayrak törenine katılıp ardından sınıflarına geçtiler.

Yüz yüze eğitim okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1’inci sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün olarak planlandı.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30’ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak.

Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.