Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

admin | 05 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve çevre illeri de etkileyen deprem sonrasında yaşanan sürecin takibi neticesinde mağduriyet yaşayan ailelerin çocuklarının eğitim ihtiyacının bir nebze dahi olsa karşılanabilmesi için yardım kampanyası başlatan ilimizin güzide okullarından olan Batman 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 30 koli LGS kitabı, kırtasiye malzemeleri ve duygularını belirten mektuplarını Elazığ’a göndermek üzere Batman AFAD’a yetkililerine  teslim ettiler.

Sosyal sorumluluk ve duyarlılık oluşturma kapsamında Elazığ depreminde zarar gören özellikle 8. Sınıf öğrencilerine kırtasiye ve LGS hazırlık kitapları desteğini verme ve Elazığ depreminde okulu zarar gören öğrencilere ‘sesini duyan var’ projesiyle mektup gönderip kardeşlik, birlik duygusunu aşılamak için oluşturulan projede öğrenciler depremzede 8.sınıf öğrencilerine destek vermek amacıyla 30 koli LGS kitabı, kırtasiye malzemeleri ve duygularını belirten mektuplarını gönderdiler.

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Keskin “Özellikle LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanan çocuklarımızın belirli imkânlarla donatılmaları, desteklenmeleri konusunda tedbirler alınıyor. Bu süreçten olumsuz etkilenmemeleri ve bir nebze dahi olsa yaralarının sarılması için okulumuz öğrencileriyle yardım kampanyası başlattık. Ayrıca depremde kardeşlerine yardım amaçlı LGS Kitapları, kırtasiye malzemeleri ve duygu dolu mektupların ulaştırılması için bizlere teslim eden duyarlı evlatlarımın örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

199 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.