Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERE KAYNAK KİTAP DESTEĞİ

admin | 24 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu Beceri Temelli Çalışma Kitabı ve Tekrar Test Kitabı ilimizde öğrenim gören öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.

Millî Eğitim Bakanlığının tüm ülke genelinde uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan öğrenciler için kaynak kitap desteği sağlamaya başlamıştı. Bakanlık İlimiz genelinde öğrenim gören 5.6.7 ve 8. sınıf öğrencileri için 29.029 adet Beceri Temelli Çalışma kitabı, 9.10.11 ve 12. sınıf öğrencileri için İlimize 17357 adet Tekrar Test Kitabı gönderdi. Ayrıca “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yer alan 5 Meslek Lisemize 2128 adet Tekrar Test Kitabı gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapılan çalışmalarla gereksinim duyan öğrencilere ulaştırılmak için gönderilen bu kaynak kitapları ilçe ve köylerden başlayacak şekilde okullara teslim etmeye başladı. En kısa sürede ilimiz genelinde gereksinim duyan öğrencilerin tamamına kitapları teslim edileceği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Beceri Temelli Çalışma Kitabı ve Tekrar Test Kitabı dağıtım çalışmalarının yapıldığı merkezi ziyaret edip dağıtım çalışmaları hakkında bilgi aldı. Müdür Kurtaran’ın ziyaretinde Şube Müdürü Ömer Çiçek’te hazır bulundu.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.