Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERE ‘VİRÜS’ SEMİNERİ

admin | 28 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Müdürlüğü iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında halk arasında Korona virüs olarak bilinen Covid-19 virüsü ile ilgili öğrencilere okullarda seminer verilecek.

Çin’de görülen Korona virüsü hastalığı sebebiyle gerekli koruma ve kontrol önlemlerinin alınması amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerekli çalışmaların başlatıldığı, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü alınması gereken önlemler konusunda öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirme seminerleri başlatıldı.

Covid-19 virüsü ile ilgili ilk seminer Zeynelbey Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğrencilere yönelik gerçekleştirildi. Seminer İl Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan Aydınlık’ın seminer ile ilgili kısa bilgilendirmesinin ardından Aile Hekimi Doktor Lokman Sezgin Covid-19 virüsü ile ilgili konuşmasında virüsün belirtileri ile gerekli koruma ve kontrol önlemleri sunumuyla devam etti. Seminer öğrencilerin sorularının Aile Hekimi Doktor Lokman Sezgin tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi.

277 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.