Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERİMİZ 5 BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

admin | 17 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Bu yıl 51.si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Van Bölge Yarışmalarında 12 alanın 5’inde Batman birincilik elde etti.

  1. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışması Van Bölge Yarışmasında yer alan 8 il tüm Türkiye’yle eş zamanlı 12 alanda yarıştılar.

Öğrencilerimiz Van bölge finalinde 29 projeyle yarışıp, 5 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük kazanarak bu yılda büyük bir başarıya imza attı.

Yarışmada dereceye giren tüm okulları ve öğrencileri tebrik eden Batman İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran “Bu yıl 51.TUBİTAK 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına ilimizden 396 başvuru yapıldı. 29 projemiz Van Bölge Yarışmasında sergilenmeye layık görüldü. 12 alandaki birinciliklerin 5’ini Batman ili olarak aldık. Değerler eğitiminde, fizik, teknoloji tasarımda, kimyada ve Türki Dili Edebiyatında Batman projeleri birinciliği aldı. Ayrıca biyoloji ve sosyolojide 2 ikincilik, psikoloji ve edebiyatta da 3.’lüğümüz var. Derece yapan öğrencilerimizi ve rehberlik yapan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Van bölge finalinin ardından yapılan ödül töreninde TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, bir konuşma yaparak birinci olan projelere ödüllerini takdim etti.

224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.