Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET HEYECANI

admin | 04 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET HEYECANI

Batman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Öğrencileri, Rektör Prof.Dr. İdris Demir ve İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu’nun katılımı ile düzenlenen mezuniyet töreninde Covid-19 sürecinin gizli kahramanları arasına girmek üzere kep atarak mezuniyetlerini ilan etti.

Mezuniyet törenine bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşının okunmasından sonra Dönem birincisi Elif Gezer ikincisi Bilal Boğa, üçüncüsü Kübra Baba’ya başarı belgeleri taktim edildi.

Mezuniyet töreninde; Hepinizi kutlarım, zor bir zaman dilimi geçirdiniz, sanal ortamdaki eğitimin zorluklarını yaşadınız. Ayrıca pandemi döneminde sağlığın önemini bir kez daha gördük diyen Rektör Demir “Atandığınız yerde Batman üniversitesini başarıla, gururla ve en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyor çalışma hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Mezuniyet törenine katılan Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu öğrencilere tecrübelerini aktardıktan sonra “Kıymetli kardeşlerimiz bu gün itibari ile öğrencilik hayatınız nihayete ermiştir. Öğrenme ise her an devam eden bir faaliyettir. Size meslekte bulunan Bir ağabeyiniz olarak seslenmek istiyorum: “kendinizi mesleki anlamda, her alanda yetiştirin, her gün üzerine yeni bir şeyler katarak geliştirin. Sertifikalandırma programlarına mutlaka katılın. Güncel ve bilimsel verileri mutlaka takip edin. Sizlerde artık kahraman sağlık ordusunun birer neferisiniz, Allah’ın şafi isminin dünyadaki yansımalarısınız. Aramıza hoş geldiniz ve hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum .” açıklamalarında bulundu.

Hemşirelik andı okunduktan sonra mezuniyetlerini kep atarak ilan eden öğrenciler, tören sonunda mezuniyetlerini halay çekerek kutladı.​

 

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.