Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERLE ‘KİTAP VE OKUMA KÜLTÜRÜ ÜZERİNE’ SÖYLEŞİ

admin | 13 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

‘Batman Eğitim Akademileri’ bünyesinde yer alan ‘Edebiyat Akademisi’ etkinlikleri kapsamında yeni eğitim öğretim yılının ilk ‘Kitap ve Okuma Kültürü Üzerine’ söyleşi Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesine gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Cengiz Acar karşıladı. ‘Kitap ve Okuma Kültürü Üzerine’ yapılan söyleşi öncesi okulu gezen Müdür Kurtaran öğretmenler odasında da öğretmenlere kısa bir konuşma yaparak yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyip nitelikli bir eğitim için gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Müdür Kurtaran daha sonra okulun konferans salonuna geçerek burada öğrencilerle  ‘Kitap ve Okuma Kültürü Üzerine’ yaptığı söyleşide kitap okumanın önemi ve okumanın insan hayatına katkısını örneklerle anlattı.

Kurtaran “Sevgili Gençler; insan zihnen, fikren, bedenen sürekli gelişiyor, gelişmek zorundadır. Kendini geliştirmediği zaman başkalarının hâkimiyeti altında yaşamak zorunda kalıyor. Bu nedenle kendimizi sürekli geliştirmeliyiz, bilgimizi arttırmalıyız. Bilgimizi çok okuyarak artıracağız. Çünkü bilgiyi kitaplardan öğreniyoruz o zaman daha çok kitap okuyacağız. Kitap okudukça bilgiyle besleneceğiz, bilgiyle beslenen aklımızın yetisiyle daha güzel ve müreffeh bir geleceğe hazırlanacağız. Sevgili Gençler, daha güzel bir gelecek daha güzel bir hayat için yapmanız gereken şey, çok okumaktır. Bu nedenle geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız için okuma kültürünün yaygınlaştırılması meselesi üzerinde ısrarla duruyoruz.” diye konuştu. Söyleşi, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından öğrencilerin kitap ve okuma kültürü üzerine duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.

287 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.