Hoşgeldiniz  

ÖĞRETİM GÖREVLİSİNE ÖDÜL

admin | 14 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖĞRETİM GÖREVLİSİNE ÖDÜL

Batman Üniversitesi Öğretim Elemanının Projesi TRT Kısa Film Yapım Ödülünü Almaya Hak Kazandı

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Arş. Gör. Muaz Güneş’in yazmış olduğu ‘Hayırlı Olsun Ziyareti’ isimli senaryo TRT tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük senaryo geliştirme ve ortak yapım platformu 12 Punto 2022’de ‘TRT Kısa Film Yapım Ödülünü’ almaya hak kazandı.

Hayırlı Olsun Ziyareti isimli senaryo aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığının Mart ayında açıklanan 2022 Sinema Destekleme Kurulu kararıyla da desteklendi.

312 kısa metrajlı film projesinin başvuru yaptığı 12 Punto 2022’de “TRT Kısa Film Yapım Ödülü”nü kazanan 12 proje, alanında uzman jüri üyeleri tarafından belirlendi. Kazanan projeler, jüri üyeleri Film Eleştirmeni Alin Taşçıyan, Senarist-Yönetmen Banu Sıvacı ve TRT 2 Sinema İçerikleri Editörü Mehmet Ali Karga tarafından değerlendirildi.

TRT Kısa Film Yapım Ödülünü kazanan projelerin sahipleri Haziran ayında gerçekleşecek 12 Punto 2022’de senaryo danışmanları ile projelerini geliştirecekler. Kısa filmler, prodüksiyonlarının tamamlanmasının ardından TRT 2’de yayınlanacak.

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.