Hoşgeldiniz  

ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

admin | 25 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli ekinliklerle kutlandı.

Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başlayan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’, 24 Kasım öğretmenler günü yürüyüşü, Şehit Öğretmenler Anısına Fidan Dikimi,  Hastane Ziyareti ve İl Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programı’yla devam etti.

Valilik Bahçesindeki Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleşti. Çelenk törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdürlüğü İdarecileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Valilik önünde toplanan öğretmenler, Batman Öğretmenevine kadar ellerinde Türk Bayrakları ve pankartlarla yürüdüler. Öğretmenevinde son bulan yürüyüşün ardından öğretmenlere çeşitli ikramlar yapıldı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER ANISINA FİDAN DİKİMİ YAPILDI

Yapımı tamamlanan Aydınkonak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bitişiğinde ‘Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı’ olarak belirlenen alanda idareci ve öğretmenler tarafından ilk fidanlar düzenlenen törenle dikildi.

HASTANELERDE HASTA ZİYARETLERİ

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında ayrıca hastane ziyaretleri yapılarak hasta vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileğinde bulunuldu ve karanfil verildi.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kültür Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda kutlama programı gerçekleşti. Kutlama programına Vali Hulusi Şahin, Eşi Bayan Ebru Şahin, Garnizon Komutanı Hava Seyru Sefer Albay İhsan Kaplan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran, kamu kurumu yöneticileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Yenişehir Ortaokulu Öğretmeni Sibel Sarıbaşlı’nın konuşmasıyla devam etti. Daha sonra öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Vali Hulusi Şahin birer konuşma yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Vali Şahin öğretmenlere hitap etti.  Konuşmaların ardından Vali Şahin tarafından, hizmet süresini tamamlayıp emekliye ayrılan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.

Daha sonra öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen resim şiir, kompozisyon, yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Vali Hulusi Şahin,  Garnizon Komutanı Kaplan ve Rektör Durmuş tarafından verildi. Öğretmenler Grubu müzik dinletisinin ardından program öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler tarafından, ‘Öğretmen Andı’ ve ‘Öğretmen Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Öğretmenler Günü kutlama programının ardından, Kültür Merkezi Fuaye Salonunda öğrenciler tarafından açılan Resim Sergisi, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin canlı müzik dinletisi eşliğinde gezildi.

240 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.