Hoşgeldiniz  

ÖĞRETMENLER İŞ BIRAKACAK!

admin | 01 Kasım 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖĞRETMENLER İŞ BIRAKACAK!

Batman Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Deniz Topkan, 2 Kasım Çarşamba günü iş bırakma kararı alan eğitimcilerin yanına olduklarını belirterek hükümete seslendi.

Batman Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Deniz Topkan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Öğretmenlik Mesleğini itibarsızlaştıran, öğretmenlerin ekonomik sorunlarına çözüm üretmeyen, eşit işe eşit ücret ilkesini ortadan kaldıran, özlük haklarını zayıflatan, öğretmenler arasındaki ayrımcılığı ve eşitsizliği derinleştiren iktidarı bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesine karşı haklarını meslek onurunu ve geleceğini savunmak için 12 sendikanın Öğretmenlik Meslek Kanunu’na karşı ortak mücadelesini vererek 2 Kasım da iş bırakma kararı alan Eğitim emekçilerinin bu haklı mücadelesini selamlıyoruz.

2 Kasım da çocuklarımızı okula göndermeyerek bu haklı mücadelenin yanın da olacağız. Batman Demokrasi Platformu olarak: Çocuklarımızın hayallerine dokunan öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu ve haklı mücadelelerini desteklediğimizi bir kez daha ifade ediyor hükümeti Eğitim emekçilerinin sesine kulak vermeye davet ediyoruz” dedi.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.