Hoşgeldiniz  

‘OKU-YORUM’ PROJESİNİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 27 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Okullarında okuma kültürünün geliştirilmesi amacıyla başlattığı ‘Oku-Yorum Projesi’ tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Müdürlük toplantı salonunda gerçekleşen ‘Oku-Yorum Projesi’ tanıtım ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Mustafa Remzi Koç ve ilimiz genelinde eğitim veren İmam Hatip Okulları idareci ve öğretmenleri katıldı.

Toplantı Şube Müdürü Mustafa Remzi Koç’un ‘Oku-Yorum Projesi’ hakkında yaptığı bilgilendirme sunumuyla başladı. Bilgilendirme sunumunun ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, bugün ‘Oku-Yorum kitap okuma projesi için toplandık. İl olarak uzun bir zamandır en önemli gündem maddemiz her zaman kitap oldu. Batman olarak her zaman kitap okumak ve okutmak en önemli önceliğimiz oldu. Bundan sonra da kitap okumak ve okutmak bizler için en önemli öncelik olmaya devam edecek. Öğrencilerimizin kitap okuyarak kendilerini geliştirmeleri için birçok çalışmayı bugüne kadar hayata geçirdik. Tüm okullarımızın kütüphanelerini kitaplarla donattık. Değerli Arkadaşlar unutmamız gerekir ki insan zihnini besleyen en önemli varlık kitaplardır. Zihnen beslenemeyen birinin fizikken beslenmesinin bir anlamı olmaz. Bu sebeple bizlerin ve öğrencilerimizin kitapla beslenmesi için elimizden gelen tüm çabaya sergilememiz gerekiyor. Kitaplar hayatımızın her anında olmalı. Kitap okumayı, su içmek gibi yemek yemek gibi günlük bir ihtiyaç içerisine koymalıyız. Eğer bunu yaparsak o zaman zihnimizin beslendiğini fark ederiz. Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün başlattığı proje ile İmam Hatip okullarımızda çok güzel ve anlamlı bir çalışma başlatıldı. Bu proje ile öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren, yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin geleceğine önemli katkılar sunacak olan bu projenin öğrencilerimize ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Sayın Nafiz Yılmaz’a tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

511 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.