Hoşgeldiniz  

OKUL BAHÇELERİ FISTIK AĞAÇLARI İLE BULUŞUYOR

admin | 27 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Millî Eğitim Müdürlüğünce daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Geleceğe Nefes Ol’ projesi kapsamında okullarda fıstık fidesiyle ağaçlandırma projesi devam ediyor.

Bu yıl Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu bahçesinde startı verilen fıstık fidesiyle ağaçlandırma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Fıstıkçılar Birliği Şube Başkanı Hifzullah Akdaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN TOPRAKLA BULUŞMASINI SAĞLAMAK”

Müdür Kurtaran “İlimizin çevresini yeşillendirmek ve öğrencilerimizin toprakla buluşmasını sağlamak amacıyla ‘Geleceğe Nefes Ol’ projemizi hayata geçirdik. Projemiz kapsamında okullarımızda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.

Geçen yıl başlattığımız ‘Geleceğe Nefes Ol’ projemiz kapsamında okul bahçelerimizi fıstık fidanı dikmeye devam ediyoruz. Bundan sonraki dönemlerde de okullarımızın bahçelerinde müsait olan yerlere diğer ağaçlarımızla birlikte fıstık fidelerini dikmeye devam edeceğiz. Sevgili gençler burada toprakla buluşturduğumuz fıstık ağaçlarını daha yakından tanıma fırsatı da bulacaksınız. Ayrıca bu çalışmamızla fıstık ağaçlarını Batman’ımızın bir markası haline getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

KURTARAN, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Müdür Kurtaran Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu bahçesinde yapılan fıstık fidan dikiminin ardından okulu ziyaret etti. Okul Müdürü Abdurrahim Aslan’dan okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürü Kurtaran, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.