Hoşgeldiniz  

OKUL MÜDÜRLERİNE ‘NETWORK’ KONFERANSI

admin | 26 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

‘Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu – V Hibe Programı kapsamındaki “Türk-İtalyan Kalp Sağlığı Network Projesi” (THIN) kapsamında Okul Müdürlerine bilgilendirme konferansı yapıldı.
İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen konferansa Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın, Şube Müdürü Cemal Konakçı ve Batman merkezde eğitim veren okul müdürleri katıldı. ‘Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu – V Hibe Programı kapsamında Batman’da 164 okulda 5000 aileye ulaşmayı ve korunma programlarını destekleyici, geniş kalp sağlığı tanıtım ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesinin hedeflendiği, network çalışmaları Haziran 2020 tarihine kadar sürecek. Projeyle “Batman’daki 06 -14 yaş grubu çocukların ailelerinin kalp sağlığı konusunda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile Türkiye genelinde Kalp Damar Hastalıkları riskinin azaltılması hedeflenmektedir.
“Türk-İtalyan Kalp Sağlığı Network Projesi” ile kalp sağlığı açısından kısa vadede Batman halkına, uzun vadede tüm Türkiye’ye sağlayacağı yararların anlatıldığı konferansta, Dicle Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Toprak kalp damar hastalıklarından ölümlerin en aza indirilmesinde koruyucu hekimliğin ve Bilgilendirmenin önemini anlattı.

303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.