Hoşgeldiniz  

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI YAPILDI

admin | 21 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı.

Müdür Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, hedeflediğimiz “Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı”nı Bakanlığımızın desteği ve Valiliğimizin oluruyla 1- 3 Kasım 2021 tarihlerinde ulusal düzeyde gerçekleştireceğiz. Çalıştayımıza Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinin tamamı ve ülkemizin diğer coğrafi bölgelerinden de birer il katılım sağlayacakÇalıştayımızın okul öncesi eğitime faydalı ve kazanım sağlayacak bir çalıştay olmasını hedefliyoruz. Ülkemizde ve ilimizde son 20 yılda eğitimin diğer alanlarında olduğu gibi okul öncesi eğitimde de ciddi bir ilerleme sağlandı. İlimiz, okul öncesi eğitim anlamında Ülkemizin en iyi illeri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda yaptığımız çalışmalarla okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız yüzde 95 seviyesine yükseldi. Yapacağımız çalıştay ile birlikte okul öncesi eğitime ciddi bir ivme daha kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Toplantı çalıştay da ele alınacak konu başlıkları ve devam eden hazırlıkların ele alınmasıyla devam etti.  Çalıştaydan çıkacak rapor 20. Eğitim şurasına sunulacak. MEM binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Ömer Çiçek, Abdurrahim Kusen, Emrullah Aslan ve çalıştay yürütme kurulu üyeleri katıldı.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.