Hoşgeldiniz  

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

admin | 01 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı hazırlık planlama toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Mem binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın, Şube Müdürü Ömer Çiçek ve yürütme kurulu üyeleri katıldı. ‘Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı’ hazırlık planlama toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı.

Müdür Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, okul öncesi eğitimi gören çocukların, okul öncesi eğitimi görmeyen akranlarına göre eğitimin tüm kademelerinde daha başarılı ve daha uyumlu oldukları görülüyor. Ülkemiz son yıllarda okul öncesi eğitim faaliyetlerinde büyük bir gelişme ve ilerleme kaydetti. Son 20 yılda ülkemizde okul öncesine eğitime katılan öğrenci sayısı büyük bir artış göstererek yaklaşık 227 binden 1 milyon 630 bine ulaştı. Yine son 20 yılda okul öncesi kademesinde görev yapan öğretmen sayısı 12 binden 99 bine ulaştı.

İlimiz özelinde de okul öncesi eğitimde büyük bir ilerleme ve gelişme kaydettik. Hayata geçirdiğimiz projeler ve yaptığımız çalışmalar neticesinde okul öncesi okullaşma oranını %36 düzeyinden %90 civarına ulaştırdık. Okul öncesi eğitimini daha ileri bir seviye taşımak ve  fırsat eşitliğini sağlamak için 30 ilin katılımıyla ‘Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı’ yapmayı planlıyoruz.

Bu çalıştayda okul öncesi eğitimin il bazlı, bölge bazlı ve ülke bazlı güçlü yanlarımızla geliştirilmeye açık alanları tespit ederek Bakanlığımızın aralık ayında gerçekleştireceği 20. Eğitim şurasına çalıştay raporu olarak sunacağız.” dedi.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı konuyla ilgili görüş ve önerilerle devam etti.

Kasım ayı başında ilimizin ev sahipliğinde yapılacak çalıştaya 30 ilden katılımın yanı sıra bazı üniversitelerden akademisyenlerde katılacak.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.