Hoşgeldiniz  

OKUL VE EĞİTİM

Muharrem BİTEN | 27 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bunu nasıl dile getireceğiz konusunda şaşkınlık içindeyim. Nasıl dile getireceğiz konusunda bizim de çok eksiğimiz vardır ve işin uzmanı değiliz.
Eğitim, pedagoji ve formasyon gerektiren yetişkin uzman ve Çalıştay çalışmaları yapabilen eğitimcilerin işidir. Ama bir gerçek var ki, biz şuan tüm Medeni dünyanın çok gerisindeyim.
Borçlu olduğumuz bu halk ve toplumumuzun geleceğini oluşturan çocuklarımıza yaptığımız kötülüğü dile getirirken ancak bir düşman millete bu kadar kötülük yapabiliriz. Japonya eğitim sistemi mi çok iyi? Yoksa bizim çocuklarımızın beyin logları çalışmıyor. ABD ve Avrupa bu eğitim sorununu çözerken kiliseden rahip, papaz, rahibe yetiştirmek suretiyle uzay teknolojilerine ulaştı.
Bilinmeyen bir şey var ki biz bilmediğimizi de bilmeyecek kadar gerideyiz.
Asla çözüm üretecek eğitimci ve bilim planlaması yapacak kadrolarımız olmadı ve asla olmayacak gibi görünüyor.
Düşünün, eğitimi planlayan öğrenci kadar bilime inanmıyor, aksine bilim dışında kehaneti ve mistik ama uydurulmuş efsanevi hurafelerle donanmış bir durumdadır.
Bunu da bilim diye dayatıyor.
İslam peygamberlerinden şerefli elçinin getirdiği ve aracılık ettiği kitabı yetersiz, ama onun adına uydurulmuş Arap nasyonalist düşünceleri ile donanımlı saçma sapan hadisleri d Kur’an önünde tutarak cehalet ve gafletini beraber yaşıyor. Bu insanlar benim geleceğim olan neslimi de geleceğe ve bilime hazırlayacak.
İnandınız mı?
Ama ben inanmadım.
Eğitim sistemimizi o kadar çok hırpaladık ki, ben de bir öneri de bulunmak isterim.
Sakın ola ki Japonya’yı örnek almayın orası Ateist, Avrupa Hristiyan, ABD kapitalist, Rus komünist, Afrika tirrowirro, elimizde İran ve Suudi kaldı.
Biliyorum bunlara yöneleceksiniz.
O zaman sizi kutlarım.
Bakarsın son paragrafında bakıp evet derler; sakın ha! İroni yaptim

334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.