Hoşgeldiniz  

OKULLAR 15 ŞUBAT’TA YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

admin | 13 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacak okulların müdürleriyle eğitim-öğretime hazırlık toplantısı yaptı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yapılan hazırlıklardan söz eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli arkadaşlar, Bakanlığımızın yayınladığı genelge doğrultusunda 15 Şubat Pazartesi günü, “birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçiyoruz.

En önemli önceliğimiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri olacaktır. Öğrencilerimizin eğitimlerine sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Millî Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” uyarınca okullarımıza “Okulum Temizdir” belgeleri verildi. Hemen hemen tüm okullarımız yaptıkları hazırlıklarla bu belgeyi almaya hak kazandırlar. Kılavuzda belirtilen esaslar çerçevesinde sınıf ve benzeri tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. Öğrenci ve çalışanların, sınıflar ve diğer alanlarda belirlenen kişi sayısını geçmeyecek ve aynı yerde oturmalarını sağlayacak planlar oluşturuldu. Yüz yüze eğitime başlayacak tüm okullarımızın ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri okullarımıza ulaştırıldı.

Özellikle bu süreçte Rehber öğretmenlerimize çok büyük bir görev düşüyor. Rehber öğretmenlerimiz bütün öğrencilerimizle tek tek ilgilenecekler. Salgın döneminde öğrencilerimizin hiçbir sıkıntı yaşamaması için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Bu konuda Rehberlik ve Araştırma Merkezimin öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması için gerekli çalışmaları hayata geçirdi. Yapılan planlamalar doğrultusunda İlimiz genelinde Rehber Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacaklar.

Ayrıca dileyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyebilirler. Bu tür talebi olan velilerimiz bununla ilgili okula bir dilekçe vermeleri gerekiyor. Öğrencilerimiz devamsız yazılamayacak.” dedi.

Müdürlük toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, 15 Şubat’ta yüz yüze eğitim verecek olan anaokulu ve köy okulları müdürleri katıldı.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

212 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.