Hoşgeldiniz  

OKULLAR AÇILIR MI… 

Halit BEYTÜT | 06 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs vakalarının her geçen gün artış gösterdiği ve yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen maske takmayan ve sosyal mesafelere uyulmayan bir ülke konumundayız her ne kadar okulların Ağustos ayının sonunda açılacağı belirtilmişse de bunun pek mümkün olmayacağını düşünüyorum.

Hele virüs salgınının henüz tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemi yaşadığımız bu süreçte okulların açılıp eğitime başlatılmasının son derece büyük bir kaosun oluşmasına neden olabileceği ihtimalinin uzak olmadığın söylemek sanırım abartı olmayacaktır.

Hal böyle olunca hangi aile çocuklarını bile bile böylesi bir ortama gönderir doğrusunu söylemem gerekirse son derece merak ediyorum.

Bu yüzden gerek milli eğitim bakanlığımız ve gerekse de sağlık kurulunun bu konuya sıcak bakacağına da ihtimal vermiyorum.

Uzaktan eğitiminde artık bir yarar sağlamadığını ve böylesi bir eğitim sisteminin de çocuklarımıza yarar sağlamayacağı kesinlikle anlaşılmıştır.

Ülkemizdeki vaka artışlarının da artık ayyuka çıktığı gerçeğini göz ardı etmememiz gerektiğini vurgulamak gerekir.

Böylesi bir ortamda çocukların okula gönderilmesi Allah korusun önüne geçilemez bir ölüm riskinin de oluşmasına neden olacaktır ki buna razı olabilecek bir merciinin olabileceğine de kesinlikle ihtimal vermiyorum.

Bu nedenle her ne kadar okulların açılacağı söyleniyor olsa da böylesi bir sorumluluğun altına elini sokabilecek yiğit bir insanın olabileceğine de inanmıyorum.

Mevcut iktidarın da vakaların her geçen gün artış gösterdiği bir ortamda okulların açılmasına izin verebileceği ihtimalini de göze alabileceğine ihtimal vermiyorum.

Burada çocuklarımızın hayatı söz konusudur.

Burada çocuklarımızın gencecik yüreklerine illet denilen virüsün hasar vermesine seyirci kalmayacağımıza inanmak istiyorum.

Bu nedenle gerek milli Eğitim Müdürlüğü ve gerekse de milli Eğitim Bakanlığımızın bu durum karşısında önemli bir çözüm bulma çabası içine gireceklerine ve gerekirse okulların açılmaması yönünde de karar alma gibi bir özverinin içine girebileceklerine inanmak istiyorum.

Çocuklarımızı bilerek ölümlerin kucağına ve dünyayı kasıp kavuran virüs salgınına kurban etmemek adına hepimizin duyarlılık göstermesi ve gerektiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Okulların açılması adına ısrar edip ve çocuklarımız böylesi bir salgının kucağına atılmasına neden olunursa bunun vebalini kim çekecek bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki salgının hala tüm şiddetiyle devam ettiğidir.

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.