Hoşgeldiniz  

OKULLARA MALZEME DAĞITIMI YAPILDI

admin | 05 Mayıs 2022 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

OKULLARA MALZEME DAĞITIMI YAPILDI

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında ilimize Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen müzik enstrümanları, spor malzemesi ve ihtiyaç duyulan bilgisayar ve diğer donanımlar proje kapsamındaki okullara teslim edildi.

MEM hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen materyal teslimine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Mehmet Şirin Temiz, Ömer Toprak ve ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ kapsamında yer alan merkez okul müdürleri katıldı.

Her okula 18 adet müzik enstrümanı ve 11 çeşit spor malzemesi ve öğretmenler odasına bilgisayar tesliminde okul müdürlerine konuşan Müdür Kurtaran; projenin öğrenciden veliye, öğretmenden okulun fiziki şartlarına kadar tüm alanları kapsadığına dikkat çekti.

Kurtaran “Değerli okul yöneticisi arkadaşlar, bakanlığımızın başlatmış olduğu “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” bugün size teslim edeceğimiz malzeme ile sınırlı değil. Öğrenci, öğretmen, yönetici ve veli eğitimleri; okulun fiziki şartları ve eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, malzeme desteği gibi birçok alanı kapsamaktadır.

Bakanlığımızın önemle üstünde durduğu “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için ilkokullar arası imkân farklılıklarını azaltmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda bakanlığımızın belirlediği çalışmaların ve konuların yanı sıra bu proje kapsamında bulunan her bir okulumuzun kendine has sportif, kültürel ve sanatsal bir eylem planı ve özel bir çalışması olmalı.

Değerli arkadaşlar, bu önemli projeden kamuoyu da haberdar olmalı ki Millî Eğitim Bakanlığımızca başlatılan “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”nin okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmayı ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyi amaçladığı bilinsin. Proje öğrenciden veliye, öğretmenden okulun fiziki şartlarına ve okulun imkânlarına kadar birçok alanı kapsamakta olup aynı zamanda dez avantajı ortadan kaldırarak okullar arası makas farkını minimum seviyeye indirmeyi amaçlamaktadır.

Size düşen önemli bir görev de okullarımızda görevli öğretmenleri en iyi şekilde motive etmek, bilgi birikim ve tecrübenizden faydalanmalarını sağlamak, çocukların okulda mutlu olmasını, en iyi şekilde eğitim görüp bir üst kademeye en iyi donanımla gitmesini sağlamaktır.

Ben bugün size dağıtılacak olan müzik ve spor malzemeleri ile öğretmenler odası için verilen bilgisayar ve diğer donanımların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından proje kapsamındaki okul müdürlere malzemeleri teslim edildi

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.