Hoşgeldiniz  

OKULLARDA ‘ÖĞRENEN OKUL’ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

admin | 17 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan 2023 Batman Eğitim Akademileri iş birliğiyle; Finlandiya, Honk Kong, Japonya ve ABD’de incelemelerde bulunan ve birçok uluslararası/ulusal okullarda proje yürüten Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman Ekinci akademik rehberliğinde merkez 8 okulda uygulamaya geçecek ‘Öğrenen Okul Projesi’ başladı.

Proje ile mevcut okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerin niteliğinin artırılması için yapılacak çalışmalarla akademik gelişim süreçleri desteklenecek. Proje Komisyonu üyeleri Prof. Dr. Abdurahman Ekinci, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın, İl Şube Müdürü Abdurahman Kardaş ve 2023 Batman Eğitim Akademileri Koordinatörü Veysi Bozkurt; pilot seçilen okullardaki yönetici ve öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiler. ‘Öğrenen Okul Projesi’ kapsamında, yönetici ve öğretmenlere yapılan ihtiyaç analizi verilerine göre atölye çalışmaları, konferanslar, çalıştaylar, paneller ve sempozyumlar düzenlenerek, mesleki gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Ayrıca öğrencilere Derinlemesine Öğrenme (Deep Learning) metoduyla, öğrencinin ilgi duyduğu bir alan ve kavram konusunda derinlemesine bilgi edinmeye teşvik edilecek; araştıran, analiz eden, kendini ifade eden bir sürece dahil olunacaklardır. Bir buçuk yıl sürecek projenin dönütlerinin olumlu olması durumunda, il geneli tüm okullarda yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Proje ile ilgili kısa bir değerlendirme konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “İlimizde başlanan ‘Öğrenen Okul Projesi’ne katkı sunan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman Ekinci’ye ve bu çalışmalarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.