Hoşgeldiniz  

‘OKULUM TEMİZ’ BELGELERİ VERİLDİ

admin | 13 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

‘Okulum Temiz’ belgesi almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından verildi.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan Aydınlık ve ‘Okulun Temiz’ belgesi almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Müdür Kurtaran belge töreninde yaptığı konuşmada ‘Okulum Temiz’ belgesi alan okul idarecilerini emeklerinden dolayı tebrik etti.

Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, bildiğiniz gibi Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından yayınlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu” doğrultusunda, sağlıklı ve güvenli bir şekilde okullarımızın açılabilmesi amacıyla “Okulum Temiz” projesi uygulanmaya konuldu. Bu proje kapsamında sizlerde okullarınızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde açabilmek için gerekli tüm çalışmaları yapıp bu belgeyi almaya hak kazandınız. Yapılan bu fedakarlıklar sayesinde okullarımızı çocuklarımız için güvenli eğitim ortamları haline getirdik. Bu başarı ve emeğinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu” çerçevesinde okullarımızın sağlıklı, hijyenik ve salgına karşı güvenilir bir mekân olabilmesi için aralıksız çalışıyoruz. Birçok okulumuzun başvurusu tamamlandı ve şu an başvuruları değerlendirme aşamasına geldi. Bu çalışmaları son derece titizlikle yürüten bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kurtaran yaptığı konuşma sonrası belge almaya hak kazanan okul müdürlerine ‘Okulum Temiz’ belgelerini verdi.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.