Hoşgeldiniz  

OKUMANINDA BİR ANLAMI KALMADI…

Halit BEYTÜT | 03 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Binlerce üniversiteden mezun olup ta hayata atılmak ve ayaklarının üzerinde durmayı hayal eden binlerce gencimiz ne yazıktır ki artık kahve köşelerinde pineklemekten öteye gidememektedirler.

Üniversiteyi ailesinin dişindin tırnağından biriktirip okumalarına adadığı yılların acısını çıkarmak ailelerin katkı sağlamayı hayal edin binlerce gencimizin sevince mezun olduktan sonra ne yazıktır ki kursaklarında kalmıştır.

Binlerce gencimizin hala işsizlik pençesiyle boğuşuyor olması ülkemiz için son derece büyük bir kayıptır.

Üniversiteyi bitirip hayata atılmak isteyen ailelerine katkı sağlamayacağı umutlarını taşıyan bu güzel gençlerimizin hayalleri ne yazıktır ki bir başka bahara kalmıştır.

İktidarın başındaki zatı muhterem ben hür üniversite mezununa iş bulmak zorunda değilim diyorsa benim 81 ilime üniversite kurduk diyenlerinde bundan kendilerine kahramanlık payesi çıkarmalarının da bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Benim ülkemin gençleri eğer ömürlerinin en güzel baharlarını kahve köşelerinde harcama ile karşı karşıya bırakılmışlarsa eğer bundan birilerinin ne denli becerili bir yönetim tarzını gösterdiklerinin de bariz bir göstergesidir.

Kendi ülkelerinde iş bulmadıkları için başka ülkelere itmek zorunda kalan ve onları vatan hasretiyle baş başa bırakanların ülkemin gençlerine ne denli önem verdiklerinin de bir göstergesidir bu günkü iktidar.

Benim ülkemin maliye bakanı her gün tünelin ucunda ışıklar görünmeye başladı diye oyalama taktiklerini şarkının nakaratı gibi tekrarlayıp duruyorsa benim daha çok gencim bu ülkeden terki diyar edip ekmeğinin peşine düşecektir.

Bu ülkede açız diye bağırıp duran milyonlarca işsizim varken bunu duymazlıktan gelen bir iktidar varsa bu ülkenin bittiği anlamına gelmektedir.

Ben genç neslimizin böylesine ilgisizlikle karşı karşıya kalmasını son derece büyük bir talihsizlik olarak görmekteyim ve bunun ülkemiz adına büyük bir utanç vesilesi olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.

Böylesi bir ülkede ve milyonlarca gencinin olmasıyla övünen ülkemin gençlerine talihsizliği reva görenlerin genç neslimize bakış açılarının n kadar olumsuz olduğunun göstergesidir.

Yetişmiş beyinlerimizi de görmezlikten gelmek onların ekmek parasını kazanmak için yurt dışını tercih etmelerine bile sessiz klanların ülkemin gençlerine ne kadar değer vermediklerini de göstermektedir.

Genç bir nüfusumuz olsun diyerek ailelere üç beş çocuk yapın diyenlerin gençlerimize ne denli önem verdiklerine de tanık olmaktayız.

Bu yüzden artık gençlerimiz üniversite okuyup ta ne olacağız diyerek okumanın da bir anlamının kalmadığına işaret etmektedirler.

Bu son derece tehlikeli bir düşüncenin oluşumudur. Yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Ben böylesi bir vurdumduymazlık içinde olup gençlerimize gereken değerin verilmemesini son derece tehlikeli bir durum olarak gördüğümü ifade etmek isterim.

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.