Hoşgeldiniz  

OKUNMAYAN ELEKTRİK SAYAÇLARINA FAHİŞ FATURA 

Halit BEYTÜT | 01 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Koruna virüs salgını nedeniyle tüm dünya ülkeleri kendi vatandaşlarının mağduriyetini önleme çabası içine girip vatandaşlarını rahatlatmayı başarırken bizde her ramazan ayı ve böylesi bir durum hasıl olunca fırsatçılara gün doğmakla ülke vatandaşını adeta soyup soğana çevirmeyi ilke edinmişlerdir.

Korona virüs salgınını fırsat bilen Allahtan korkmaz kuldan utanmaz paragözler ne yazıktır ki yine iş başına geçtiler ve her türlü emtialarına fahiş denilecek zamlarla vatandaşın alım gücünü perişan ettiler, bu yetmiyormuş gibi birde Dicle TEAŞ FELAKETİ başladı okunmayan elektrik sayaçlarına olmadık rakamlar yazarak vatandaşı bu ay elektrik faturalarıyla adeta bunalttılar.

İnsanların can derdine düştüğü bir dönemde bile insanları canından bezdiren bu tip tutum ve davranışlar insanlığa yapılan en büyük ihanettir.

Şimdi DİCLE TEAŞ okumadığı elektrik saatlerini yüklediği ezber rakamları telafi etme yoluna gidecek mi bilemem alama bilin bir gerçek var ki bu tür vatandaşı sömürme tutum ve davranışların artık vatandaşı canından bezdirdiğidir.

Batmanlı vatandaşların çoğu yeterince kullanmadıkları elektriklerinin gelen fahiş rakamlı faturaları karşısında şok yaşadıklarını ve bunun son derece haksız bir uygulama olduğunu bunu TEAŞ tarafından mutlaka düzeltilmesi gerektiğinin önemine değindiler.

Okunmaya saatlere birde okuma parası da faturalara eklenirse işte o zaman çıkacak olan fırtınayı göze almalılar.

Ben TEAŞ yetkililerinin bu konuda gereken açıklamayı yapıp vatandaşı rahatlatmalarını bekliyorum bu açıklamayı yapar ve vatandaşın rahatlamasını sağlarlarsa bir nebzecik TEAŞ yönelen öfkeyi azaltırlar diye düşünüyorum.

Batmandaki elektrik faturalarıyla mağdur olan vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerinin giderilmesi adın gereken fedakarlığın yapılması en büyük dilek ve temennimizdir.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.