Hoşgeldiniz  

‘OKURLAR YAZARLAR BULUŞUYOR’ PROJESİ BAŞLADI

admin | 17 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliğinin himayelerinde Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Okurlar Yazarlar Buluşuyor’ projesi başladı.

Kültürel ve Sosyal Sorumluluk kapsamında ‘Okurlar Yazarlar Buluşuyor’ projesinde ilk buluşma Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Araştırmacı Yazar Muhammed Zeki Mirzaoğlu, Merkez Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Okurlar Yazarlar Buluşuyor projesinde ikinci buluşma Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Akademisyen Yazar Prof. Dr. Şemsettin Dursun, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Okurlar Yazarlar Buluşuyor Projesi; öğrencilerle buluşacak olan Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilciliği Üyeleri Akademisyen Yazar Prof. Dr. Şemsettin Dursun, Akademisyen Yazar Doç. Dr. Davut Okçu, Eğitimci Yazar Şefik Sevim ve Araştırmacı Yazar Muhammed Zeki Mirzaoğlu’ndan oluşan Batmanlı yazarların Batman Valiliği tarafından basılan kitapları buluşacakları öğrenci gruplarına verilir. İkinci haftanın sonunda yazarlar kitaplarını okuyan öğrenci grubuyla buluşurlar. Okudukları kitabın yazarıyla buluşan öğrenciler yazar ve kitabı hakkında merak ettiklerini öğrenme imkânı buluyorlar.

Proje ile il merkezinde ikamet eden 14-20 yaş grubu ortaöğretim öğrencilerinin genel kültürlerini geliştirmek, kitap okuma zevki kazandırmak, toplumsal ilişkilerinin kalitesini artırmak, okul hayatındaki başarılarını pekiştirmek, erdemli ve olgun bireyler olmalarını temin etmenin amaçlandığı proje kapsamında yazarların kitaplarını okumalarını ve bilahare yazarlarımızla bir araya gelmelerini hedeflenmiştir.

Ayrıca ayda bir Türkiye Yazarlar Birliği üyelerinden farklı yazarlarla bu proje kapsamında öğrenciler ile buluşmaları sağlanacak.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.