Hoşgeldiniz  

‘OKURLAR YAZARLAR BULUŞUYOR’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

admin | 15 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliğinin himayelerinde Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Okurlar Yazarlar Buluşuyor’ projesi kapsamında Akademisyen Yazar Doç. Dr. Davut Okçu; Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Prof.Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi okuma gruplarıyla bir araya geldi.

Okurlar Yazarlar Buluşuyor projesi kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Akademisyen Yazar Doç. Dr. Davut Okçu, ilk olarak Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencileriyle konferans salonunda ardından Prof.Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencilerle okul kütüphanesinde buluştu. Buluşmada ‘Karakter ve Değerler Eğitimi’ adlı kitabı üzerine konuşmasını yapan Davut Okçu, konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

Kültürel ve Sosyal Sorumluluk kapsamında ortaöğretim öğrencilerinin genel kültürlerini geliştirmek, kitap okuma zevki kazandırmak, toplumsal ilişkilerinin kalitesini artırmak, okul hayatındaki başarılarını pekiştirmek, erdemli ve olgun bireyler olmaları amaçlanmakta. Ayrıca proje kapsamında yazarlarımızın kitaplarını okuyan öğrenciler, yazarlarımızla bir araya gelerek merak ettikleri konuları doğrudan kitabın yazarına sormaları hedeflenmiştir

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.