Hoşgeldiniz  

OLACAĞI BUYDU…

Halit BEYTÜT | 23 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilim kurulunun TV ekranlarında yayınladığı haritada ne yazıktır ki yine kırmızı renge büründük. Yazdık çizdik ne söylediysek para etmedi.

Bu ilde koronaya ciddi tedbirlerin alınmaması halinde yine ölümler yine hastaneler dolacak dedik ama bizler maalesef sağır sultanlara seslenmişiz.

Ne yapılmak isteniyor?

Neden ciddi önlemler alınma gereği duyulmuyor anlamak mümkün değil nüfus azalsın herkes ölsün mü isteniyor?

Cezai müeyyidelerin uygulanmaması halinde bu ildeki vurdumduymazlarla bas edemezsiniz dedik ama nafile.

Batman basta olmak üzere tüm Güneydoğu Anadolu bölgesi maalesef kırmızıya boyanmış durumda hal böyle iken ciddi önlemler alınmaması bu bölgenin yok olup gitmesi mi düşünülüyor sorusu kafalarda oluşuyor.

Ey ilimizin zati muhterem yetkilileri uyanın artık kurallara karşı uygulayıp bos bıraktığınız tedbirleri bir kenara atıp daldığınız derin umursamazlık uykunuzdan uyanıp gereken önlemleri alma özverisinde bulunun artık.

Aksi takdirde kafalarda oluşan acabalar gerçek olacak ve bu bölge insanı heba olup gidecek ve bunun da müsebbibi de sizler olacaksınız

Çıkın sokaklara caddelere de insanlarımızın sağlığını hiçe sayanlara artık dur demenin zamanının geldiğini burada yasayan insanlara hissettirin artık.

Vatandaş kendilerini yönetmekle yükümlü olan yetkililerine sesleniyorlar da kulaklar tıkalı bu feryatlar duyulmuyor.

Batman sorusuzların, kurallara inadına uymayanların şehri olmuş da yetkililer her ne hikmetse rehaveti benimsemiş gibi bu duruma dur deme gereğini bile duymama talihsizliğinde bulunuyorlar.

Hal böyle olunca da elbette ki ilimiz ve bölgemiz tamamen kırmızıya boyanır ve tüm insanlarımız da kaçınılmaz sonla karşı karşıya kalacaktı.

Batman bir yanda şehir içi kazılarla mı uğraşsın bir yandan da korona illetiyle mi acılara boğulsun yeter artık ey il yetkilileri uyanın arktik gereğini yapın da bu il bir nebzecik olsun huzura kavuşsun ve yarınlarından umudunu kesmeden yaşayabilme olanağını bulsun bulabilsin.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.