Hoşgeldiniz  

OLDUM OLASI NEDEN BATMAN… 

Halit BEYTÜT | 07 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Uzun upuzun yılladır ikamet ettiğimi ve oralı olmaktan mutluk duyduğu Batman yıllardır adeta dilencilerin özellikle tercih ettiği bir il olmuştur.

İlçe bazında iken de il olduktan sonrada dilencilerin tercih etti bir mekanı olmaktan kurtarılmadı.

Ülkenin hiçbir ilinde dilencilerin bu kadar rahat bir şekilde duygu sömürüsü yapıp dilenmelerine kesinlikle müsaade edilmez, batman ise ne yazık ki her dönemde dilencilerin istilasına uğramış ve halende devam etmektedir.

İlimizin hemen hemen her AVM’lerde fırın önlerinde cadde ve sokaklarında kucaklarında 6.7 aylık bebeklerle dilenen insanlara rastlamak mümkündür.

Peki, bunlar nasıl oluyor da tüm şehirler dururken batman dilenebilecek en rahat ildir diyerek batmanı tercih etmelerin ana nedeni.

Her batman gelip dilenen ve gittikten sonra da dilencileri batmanı en rahat bir şekilde dilenebilecek il olduğunu birbirlerine tavsiye edip dilencilerin batmana gelmelerinde yarar olduğunu söyleyip yönlerini batmana çevirmeye vesile oluyorlar.

Batmanlı hemşerilerimizin duygusal ve yardımseverliklerinden yararlanan bu dilenciler için gereken önlemin neden alınmadığın ya da alınmak istenmediğini anlamak mümkün değil, belediye zabıta ekiplerimizin ara ara dilencileri yaptığı baskınlar devamlılık arz etmesi yüzünden yapılan baskınlarda bir önlem olarak görülmüyor.

Bu nedenle bu dilenci furyası artık batmanın kınayan bir yarası haline gelmiş ve bundan sonra da kanamaya devam edecektir.

Batman Belediyesinin bundan sonra dilenciler için alacakları ve devamlılık arz edebilecek tutum ve davranışları sıkı bir şekilde kararlılık gösterirse sanırım bu kanayan yaraya da merhem olunabilecektir diye düşünüyorum.

Batman halkı ilimizin hemen hemen her köşesini işgal eden ve duygu sömürüsü yapıp insanları rahatsız eden bu insanların artık batmana gelmemesi adına alınacak sıkı önlem ilimizi ve özellikle ilimiz insanına rahat bir nefes aldırabilecektir.

İlerleyen zaman süreci içinde bu konuya duyarlılık gösterip ilimizin bu kanayan yarasına dur denileceğine ve halkın bunlardan kurtulacağına olan inancımın tam olduğunu vurgulamak isterim.

Bu konuda belediyemizin zabıta birimine son derece önemli görevler düşecektir gerekenin yapılması adına harekete geçilmesine vesile olacaklarına inanıyorum.

Batman artık dilencilerin çok rahat bir şekilde dilenme imkanının buldukları bir il olmaktan kurtarılsın.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.