Hoşgeldiniz  

OLDUM OLASI ZATEN BATMAN HEP CEZALANDIRILIYOR…

Halit BEYTÜT | 17 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batmanımızın her zaman sahipsiz olduğunu 6 dile getirir bunda da yetkililerin büyük bir kısmı bizim bu konuda haksızlık ettiğimiz belirtirler.

Batman gereken yatırımlardan ve gerekse de hizmetlerden hiçbir zaman gereken yardımı ya da hizmeti almamıştır.

Bunda elbette ki Batman milletvekillerinin konuya yeterince değinmediklerinin de büyük payı var ama bizler milletvekilimiz seçerken her şeyden önce batman için neler yapabileceğini ve ilimize bir şeyler kazındırabilecek yetenekte olup olmadığın enince titizlikle araştırıp öyle oyumuzu verip bizleri TBMM de yeterince temsil edebileceğine bakmamız gerektiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Son olarak ilimize yapılan uçak seferlerinin azaltılması yönde alının karardır.

Neden niçin böylesine bir karar alındığını bilmiyoruz ama sanırım bunun altında da yine siyasetin yattığın inanıyoruz. Yerel seçimlerde istediğini alamayanların batmanı cezalandırma gibi bir tutum içine girmelerini büyük bir esef ve üzüntüyle karşıladığımız ifade etmek isterim. Kim ne derse ve kimler ne yaparlarsa yapsınlar ilimiz insanının özgür hür iradesine ipotek koymaya hakkının olmadığını her seçimde göstermiş bir ildir.

Böylesi basit gerekçeler öne sürüp sözde ilimize cezalandırma gibi bir teşebbüsün içine girmelerini büyük bir esefle karşıladığımız belirtmekte yarar görüyorum. Batman insanı kendisine yapılan hizmet hiçbir zaman unutmayan asil bir millettir.

Yıllardır bölgenin en hızlı gelişen ve büyüyen bir ili olmasına rağmen bir ile gereken hizmetlerin yapılması gerekirken bu ili cezalandırma gibi basit hesapların içinde olanların günün birinde mutlaka gerçek yüzleri ortaya çıkacak ve halkımız tarafından da ebediyen bir hain olarak anılacaktır.

Batman insanı kendisine reva görüleni kesinlikle unutmayacak ve ulaşması gereken hizmeti engelleyenler de her zaman tabiri caizsi beddua etmekten kaçınmayacaktır. Böylesine haksız bir tutuma reva görülen ilimize yapılan bu haksızlık karşısında bizim zatı muhterem milletvekillerinin sessiz kalmasını da gerçek manada büyük bir vurdumduymazlık olarak gördüğümüzü vurgulamakta yarar görüyorum.

Batman halkının hizmeti engelleyenlere karşı vekillerimizin takındığı sessizliğe kesinlikle bir anlam vermediğimizi de belirtmek isteriz. Batman uçak serlerinde doluluk oranının çok yeterli olmasına rağmen sefer sayısını azaltmanın hangi gerekçeye dayanarak yapıldığın doğrusunu söylemek gerekirse çok merak ediyorum, batman böylesine haksızlıklar hak eden bir il değildir.

Bu ilde yaşamlarını sürdüren insanların da her ilde yapıldığı gibi gereken hizmeti görmeleri hakkına sahiptir. Birileri böylesine basit gerekçelerle abanın altında sopa göstermesini bir korku seline kapılacağımızı umanlar umdukların bulmayacak ve yaptıklarının bedelini de er ya da geç vereceklerdir.

Batma halkına yapılacak ve yapılması gereken hizmetleri basit gerekçeler ileri sürerek engellemeye kalkışanları bizler tüm içtenliğimizle kınıyor kendilerine bir çeki düzen vermeleri tavsiyesinde bulunuyoruz. Dileğimiz artık bu konuda sağduyunun gelip gelemsi ve bu ilin hak ettiğin er ye de geç bulmasıdır.

290 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.