Hoşgeldiniz  

ÖLEREK SESLERİNİ DUYURABİLDİLER…

Halit BEYTÜT | 12 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Önce İstanbul Fatihte 4 kardeş intihar ederek canlarını yitirdiler. Akabinde bu kez de Antalya da yine bir ailenin 4 ferdi de siyanürle hayatlarına son verdiler.

İstanbul’daki intiharlar son derece hüzünlü bir hikayeyi geride bırakarak bu fani dünyadan göçüp gittiler. Faturalar varmış ödenmeyen, bakkal borçları varmış çaresizlikten ödenemeyen ve ne gariptir ki elektrik borçları vardı ödenmemiş faturası yanı başlarındaydı elektrikleri de kesilmişti.

Çaresiz kalan ve onurlarını yitirmek üzere olan bu insanlar artık yaşamayı kendilerine için bir gereksiz olarak örüp canlarına kıydılar.

İstanbul’daki olayın vahameti dinmeden bu kez de Antalya da bir ailenin 4 ferdinin siyanürle canlarına kıydıkları haberler gelinci ister istemez neler oluyor bu insanlara deme gereğini duyduk.

Varsın iktidar yetkilileri ülkenin durumunu güllük gülistanlık olarak gösterme talihsizliğinde bulunsun, varsın yapılan araştırmalarda işsizlikten beli bükülmüş ve yaşamdan artık umutlarını kesen işsizlerin feryatları dağı taşı inletsin varsın 82 milyon insanını yaşadığı ülkede kendi fakirini düşünmeden sadece kendilerini ve yakınlarını düşünenlerin oluştuğu görülsün.

Yapılan bir araştırmada ülke genelinde 17 milyon insanını yardıma ihtiyaç olduğu belirlenmiş, hal böyle iken ülkeme sığınanları daha muhtaç gibi gösteren bir iktidar bunlara 44 milyar dolar sarf ettiğini gururla söylesin işte bunu kabullenmek kesinlikle mümkün değil benim 17 milyon vatandaşım yardıma muhtaçken iktidarın sığıntılara 40 milyar lira harcamasına gönlü razı olan hiçbir vatandaşım yoktur.

Bu ülke bir zamanlar fakirin en özverili tutum ve davranışı kendine borç bilirken, şimdi ne oldu da kendi vatandaşımızı bir kenara itip ülkemize sığınan ve her gün rezilliklerinin ardı arkası kesilmeyen Suriyelilere bu kadar değer verilmesini normal görmek aklı ve vicdan olan hiç bir insan kabullenmez.

İnsanlarımız açlıktan, fakirlikten yaşamlarına son veriyor, iktidardaki yani ülkemi yönetmekle mükellef olanların buna sadece seyirci kalıp bir şeyler yapma gereğini yapmaması yüreğimizi acıtıyor.

Bu günlere onları getirenler ve dertlerine derman olmayanlar utanır mı acaba.

Oksa ölen ölür kalan sağlar bizimdir hesabı ile mi hareket ediliyor.

Ölerek seslerini duyurmak isteyenlere Allahtan rahmet diliyorum.

225 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.