Hoşgeldiniz  

OLMADI BE VEKİL

Halit BEYTÜT | 06 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

1964 Kars Ardahan doğumlu 7 Haziran seçimlerinde İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı, Figen Üstündağın Milletvekilliği ve parti üyeliğinin düşürülmesinden sonra HDP 3. Kongresinde Eş Genel başkanı seçilen ve halen İzmir milletvekili olan serpil Kemalbay, Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgetürk’ün Batmanlı kızlar ili e ilgili yazdığı makale ile ilgili yaptığı açıklamada Işıl Özgentürkün düşüncelerine katılmadığını ancak görüşlerini ifade etme özgürlüğünü sonuna kadar desteklediğini beyan etmesi özellikle batmanda son drece büyük bir üzüntüyle karşılandı.

İfade özgürlüğüne katılmadığını beyan eden kemal bay hanımefendiye sorarım bir başka hayasızın anlattığını kendisi örmüş gibi kaleme alan bir ucube kadının ifade özgürlüğünü sonuna kadar desteklediğini söyleyene DP milletvekilinin bu beyanı son dere büyük bir hayal kırıklığı ve talihsiz bir açıklamadır.

Daha önce batmanda görev yaptığını iddia eden sözde öğretmen özde yalan beyancı birin anlattıklarını doru sanarak kaleme almanın özgür ifade eli ne anlamı vardır dorusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

HDP Milletvekili batmanı hiç mi görmemiş ya da batman insanını h0iç mi tanıma gereği duymamış olacak ki Özgentürk denilen ucube bir kadanan yazdıklarını özgür ifade olarak yorumlamasını bizler son derece büyük bir hayal kırıklığıyla karşıladık.

Bizleri tanımayan ana yöremin en ciddi partilerinden biri olan HDP milletvekilinin batman kızları ve kadınları hakkındın hiçbir bilgiye sahip olmadığını burada üzülerek ifade etmekte yarar görüyorum.

Bu kadının yazdığı tamamen kulaktan doyma bir haberdir ve bu mesnetsiz haber batmanda yaşamını sürdüren binlerce kızımızı ve kadınımızı büyük ölçüde rencide etmiştir kaldı ki sayın Serpil Kemalbay hanımefendi de bir kadındır ve kadınların hak ve hukukunu da korumakla mükelleftir.

Ben bu yüzden vekilin bu kadın yazarın yazdıklarını ifade etme özgürlüğünü sonuna kadar savunduğunu ve hakkında soruşturma açılmasını kınadığını beyan etmesi gerçek manada şok etkisi yaratmış bulunmaktadır.

Batman kadını namus ve iffet abidesi kızlarımız ise bizim gözümüzün fecridir Cumhuriyet yazarı gibi bir aşiftenin onları karalamasına elbette ki gereken tepkiyi gösterecek ve elbette ki hakkında suç duyurusunda bulunacaktık bu da bizin olmazsa olmazımızdır sayın bayan vekilimiz.

Bizim namus meftunu olduğumuzu dünya alem bilirken Işıl Özgentürk gibi bunamış bir ucube kadının kadın ve kızlarımız hakkındaki mesnetsiz ve kulaktan duyma yazılarını nefretle kınadığımızın bilinmesini isterim.

Bu yüzden ben İzmir milletvekilimizin söylediklerine de kesinlikle katılmadığımızı ifade etmekte yarar görüyorum.

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.