Hoşgeldiniz  

ÖNCE CAN SONRA CANAN…

Halit BEYTÜT | 06 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde bindi gibi milyonlara varan sığınmacı sözde Suriyelilere tanınan hakların kendi fakirimize tanınmaması son drece büyük bir ihanettir.

Kendi fakirimizi doyuramayan bir ülkenin yöneticileri ucuz kahramanlık yaparak ülkenin sınır kapılarını sonuna kadar açanların şimdi işin içinden nasıl çıkacaklarının düşüncesine kapılmışlardır.

Bunun yanı sara kurban bayramı yaklaştıkça kurban bağışını bekleyen vakıflar ve Kızılay kendi vatandaşımızın eti bir tek kurban bayramında görenleri düşünmemekte başka ülkelere yardım edeceklerinin imajını yaratarak vatandaşların kurban bağışlarını kendilerine yapılması konusunda kampanya başlatmışlardır.

Benim ülkemin vefakar vatandaşı da böylesine vurgunlara sadece bakmakla yetinmektedir. Kendi vatandaşının varlık içinde yaşamasına istemeyen bir iktidar artık ülkemizi yönetemez duruma gelmiştir.

Zamlarla vatandaşın beynini oynatanlar kendileri refah içinde yaşarken vatandaşın içinde bulunduğu elim durumu görmezlikten gelmeleri ise sadece ahde vefasızlıktır.

İşsizin ardık son safhaya ulaştığı ülkemizde sığınmacılara tanının hakları gördükçe inan içimiz kan ağlamaktadır.

Suya elektriğe, sağlık giderlerine hiçbir kuruş ödemeyen Suriyelere tanının bu imtiyazlığın faturasını da yine kendi vatandaşının sırtına yükleyen bir hükümet vatandaşını seviyor demenin bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Vatandaş artık geçim derdin düşmüş hiçbir şeyi düşünemez duruma düşürülmüştür hal böyle iken bu zorlu döneme seyirci kalanların katlananların bu ülkede var olması son derece vicdan yoksunluğu içindeler.

Biri yer bire bakar kıyamet ondan kopar dönemini yaşatanların günü gelince kendilerinin de zorlu ve çekilmez dönemleri yaşayacaklardır bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Ülkemin insanları kesinlikle kendi vatanlarında yaşama umutlarını her geçen ün yitirmekle baş başa kalmışlardır da buna hala seyirci kalanların vatandaşa reva gördükleri bu revadan kendirlini vatan haini olarak tanımlıyorum.

Bu yüzden ben önce can sonra canan başlığın atımda buna aldırış edebilecek yiğit ve cesur siyasetçinin olacağını da kesinlikle tahmin bile etmiyorum.

Kendi ülkesindeki vatandaşının refah düzeyini insan onurun yaraşır bir düzeye ulaştırmaktan aciz yöneticiler artık bu ülkeyi yönetmekten aciz bir duruma düştüklerini de görmemezlikten gelmekteler.

Allah bu ülkenin her konuda ter döken ve ülkesinin kalkınmansa büyük rol oynayan insanlarımızın ahını bırakmasın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.