Hoşgeldiniz  

ONLARIN HAKKI ÖDENMEZ DİYECEĞİNE…

Halit BEYTÜT | 01 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önceki  gün sosyal medyada yaptığı bir açıklamada öğretmenlerin maaşlarının kendilerine büyük yük teşkil ettiğini ifade edince son derece büyük bir tepkiyle karşılandı.

Ülkemin en ücra köşelerinde genç beyinleri yetiştirmekten çekinmeden giden ve çocuklarımızı eti sizin kemiği bizim diye emanet ettiğimiz hakları asla ödenemeyen sevgili öğretmenlerimizin bağlı bulunduğu bir Mili Eğitim bakanının hem de atanmış bir bakanın öğretmenlerin aldığı maaşların kendilerine yük teşkil ettiğini açıklaması benim ülkem adına son derece utanç verici bir açıklamadır ve bu açıklamayı yapan da sözde ülkemin milli eğitim bakanı koltuğunda oturan zatın olması da apayrı bir utançtır.

Ne demek öğretmenlerin maaşları yüktür demek son derece abesle iştigaldir bu açıklama ve galiba birilerine yaranmadır ya da yakalıktır diye düşünmemek elde değil.

Bir yanda Diyanet işleri başkanı çıkıp emekli maşlarının haram olduğundan söz ederek emeklilerin alın terine n kadar saygısızlık ettiğini belirtip yalakalığını devam ettiriyor şimdi de üzülerek ifade etmeliyim ki hiç beklenmedik bir şekilde ülkemin Milli Eğitim Bakanı da diyanet işleri başkanına nazire yaparcasına öğretmen maaşlarının kendilerine yük teşkil ettiğine belirtip tüm şimşekleri üzerine toplama talihsizliğinde bulunuyor.

Ne yapılmak isteniyor ne demek isteniyor doğrusun söylemek gerekirse anlamak mümkün değil öğretmenin maaşının kendilerine yük olduğunu ifade eden zatı muhtereme yanıtı ben vermek isterim bizlere kendi bilgi haznesinden yeterince bilgiler sunan ve bizleri yarınlara en iyi yetişmiş birer insan olarak yetişmemize olanak sağlayan eli öpülesi öğretmenlerimizin maaşlarını anaların ak sütü gibi helal ettiklerini ifade etmek isterim Ziya Selçuk denen yaratık.

Bir sözüm d sarayın fetvacısı Ali Erbaş efendiye de bir çift sözüm olacak ömürlerinin en verimle yıllarını ülkelerinin kalkınmasına harcayan ve tüm güçleriyle alın terlerini seve seve akıtan ve dağa sonra da yaşları nedeniyle emekliye ayrılan insanların aldıkları maaşların haram olduğunu ifade ediyorsun bu son derece büyük bir ahlaksızlık ve hainlik kokan söylemlerdir artı biraz da değil çok ama çok büyük yalakalıktır.

Sende yarın emekli olurca emekli maaşını haramdır diye almayacak mısın behey gafil yaratık Allah ikinizin de mustehakınızı versin inşallah.

113 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.