Hoşgeldiniz  

ONLİNE BİLGİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

admin | 25 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimizdeki 8. Sınıf öğrencileri ve velilerine yönelik online düzenlenen ‘Ailemle Birlikte Yarışıyorum Genel Kültür ve Bilgi Yarışması’ ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, dereceye öğrenciler ve velileri katıldı.

Quizizz üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenen Genel Kültür ve Bilgi Yarışması ile ilgili yarışmanın koordinatör ve sorumlu öğretmenleri Nagehan Rüzgar ve Sinan Önen’den bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, yarışmaya katılan tüm öğrenci ve velilere teşekkür edip dereceye giren öğrenci ve ailelerini kutladı.

20 soru üzerinden yapılan yarışma da ortaokul 6-7 ve 8. Sınıf düzeylerine göre hazırlanan sorular bilgi, genel kültür ve akıl oyunları alanlarından seçildi. Yarışmada İMKB Belde Ortaokulundan Mustafa Yapıcıoğlu birinci, İMKB Belde Ortaokulundan Ali Enhar Tileği ikinci ve Beşiri ilçesi Yenipınar Ortaokulundan İbrahim Akkuş üçüncü oldu. Dereceğe giren öğrencilere hediye ve madalyalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğraf çekimiyle ödül töreni sona erdi.

Müdür Kurtaran “Sevgili öğrenciler ve değerli velilerimiz, yaşadığımız salgın nedeniyle eğitim-öğretime yüz yüze ara verilmesinden dolayı öğrencilerimiz daha çok evde aileleriyle birlikte vakit geçiriyorlar. Bu yarışma ile öğrencilerimizin aileleriyle evde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, bilgi ve genel kültür seviyelerini geliştirmelerini hedefledik. Aynı zamanda öğrencilerimize ve ebeveynlerine yönelik “Ailemle Birlikte Yarışıyorum Genel Kültür ve Bilgi “ yarışması ile öğrencilerimizin karşılaştıkları problemlere çözümler bulabilme becerilerinin geliştirilmesi, akıl oyunları ile zihinsel yeteneklerinin geliştirilmesi, derslerdeki kazanımları içeren sorularla akademik başarılarının pekiştirilmesi, genel kültür soruları ile sosyal çevrelerine uyum sağlamaları ve arkadaşlık imkânlarının güçlendirilmesi ve vakitlerini daha verimli ve keyifli geçirmelerinin sağlanması amaçlanmış olup ilkini 8. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte bu yarışmalarımızı diğer kademelerdeki öğrencilerimize yönelik de sürdüreceğiz.

Sevgili öğrenciler yarışmada göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizi ve ailelerinizi kutluyorum, bu başarınızı daha da ileriye taşımanız için bol bol kitap okumanızı istiyorum, zaten bu başarınızın temelinde de kitap okumanın olduğunu biliyoruz. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

135 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.