Hoşgeldiniz  

OOOOOHHHH NİHAYET…

Halit BEYTÜT | 01 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yaklaşık üç aydır yerel seçim için yapılan propaganda ve mitinglerde siyasi liderlerin kullandıkları üslup ve kutuplaştırma çabaları nihayet dün yapılan yeril seçimle sona erdi.

3 aydan bu yana gerek TV ekranlarında ve gerekse de sosyal medyadaki çirkin ve milletin kabul edemeyeceği üslupların son ermesinden sonra vatandaşlar derin bir soluk alma olanağını buldular.

Siyasetin bu nedenle kirlediği bir dönemi hiçbir zaman yaşamamış ve hiçbir zaman nezaket kurallarını altüst edebilecek tutum ve davranışlar kesinlikle olmamıştı.

Sonuçta bir yerel seçimdi ve belediye başkanları, belediye encümen üyeleri, il encümen üyeleri ve mahalle muhtarları seçilecekti.

31 Mart yani dün yapılan seçimlerle bunlar gerçekleştirildi her ne kadar bazı olaylar olduysa da genelde ülke genelinde seçim son derece sakin ve huzur ortamında geçiştirildi.

Yıllardır birçok genel ve yerel seçim yaşamış biri olarak bu denli stres dolu, bu denli söylemler ve bu denli kutuplaştırmaların olduğu bir seçimi kesinlikle yaşamamıştık.

Öylesine bir seçim dönemi geçirdik ki nerdeyse adet bir savaşa diyoruz havası bile yaratıldı.

Bu yüzden vatandaşlarımız yerel seçimin sona ermesinden son drece mutluluk duydukların ifade ediyorlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse son derece stresli bir seçim dönemini yaşamaktan son derece büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmekte yarar görüyorum. Hele hele liderlerin üslupları nezaket kurallarını altüstü edecek kadar söylemlerde bulunmalarına kesinlikle akıl sır erdiremedik.

Ben önceki gün yapılan ve son derece ilkeli bir şekilde son ermesine neden olan vatandaşlarımızın sağduyusuna içtenlikle teşekkür ediyorum. Ülkemiz insanı her zaman dediğim gibi birlik ve beraberlik içinde bu cennet misali vatanda özgürce yaşamak özgür hür iradesine saygı duyulmasını istemektedir.

Bu asil milletin isteklerine bu asil milletin refah düzeyini insan onurunu yaraşır bir düzeye ulaştırmakla yükümlü olanlardan artık tüm kısır döngüleri bir kenara bırakıp vatandaşını büyük ölçüde mutlu etmeyi düşünmelidir. Nasıl ki seçimlerde tüm düşüncelerini bir kenara bırakıp vatandaşı memnu etme çabası ortaya konulmuyorsa bunun sadece seçim dönemlerinde değil dönemin her saatinde bunu millete kanıtlamak zorunda oldukların bilmelidirler. Ülkemizde yaşamını idame ettiren vatandaşlarımız artık kısır döngülerle zaman harcanmaması, vatandaş ekonomik durumunu insana yaraşır bir düzeye ulaştırma çabasını ortaya koymaların istemektedir. Bunu da vatandaşın oylarıyla ülke yönetimine gelenlerin hiçbir zaman kulak arkası etmemelerin istemektedirler.

Ülkemiz insanı son dönemlerde özellikle ekonomik açsından zorlu bir sınavdan geçmesine rağmen hal vatanına olan sevgisi ve bağlılığı nedeniyle kemerini sıkma pahasına isyan etmemekte ve sabır taşı olmaya devam etmektedir.

Hal böyle iken iktidar kanadının da artık vatandaşın sesine kulak vermesi ve vatandaşa karşı ne denli ahde vefa borçlu olduğunu idrak etmelidir. Bu nedenle bizler artık bir yerel seçimi de geride bıraktığım nedeniyle artık liderlerimizin birbirleriyle dalaşmasını değil nezaket kuralları dâhilinde kibarlıklarını da ortaya koymaları istenmektedir. Bu istek sadece şahsımın değil tüm vatandaşlarımızın da dilek ve isteğidir.

Bir kez daha yerel seçimde galip elen ve görevlerine başlayacak olan tüm yerel yöneticilerimizi tebrik ediyor, görevlerini halkın hizmeti için niyi şekilde yapmalarını temenni ediyorum.

395 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.