Hoşgeldiniz  

OPERASYON İÇERDEKİ SORUNLARI UNUTTURMASIN…

Halit BEYTÜT | 14 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Türkiye sınır güvenliğini sağama alabilmek için 7 gündür sürdürdüğü operasyon nedeniyle ülkedeki iç sıkıntılardan sorunlardan adeta bahsedilemez oldu.

Ülke genelinde işsizler ordusuna her geçen gün katlanarak artarken gündemi değiştirmekle son derece başarılı olan iktidar operasyonla bu sıkıntıları ve sorunları unutturmaya çalışmaktadır.

Ülkemizin sınırlarını tehdit eden her kim olursa olsun elbette ki gereken önlem alınacak ve gerekirse operasyonlarda yapılacak ancak ülkemizin iç sıkıntılarının ne denli büyük olduğunu unutmamak gerektiğini de ifade etmek isterim.

Arap birliğininve Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirileri özellikle Filistin’in kınamaya katılması ne hazindir ki daha düne kadar Filistin için ağıtlar yakan ve İsrail’in Filistin halkına ettiği zulme sadece bir ülkemizin sahip çıkmasını unutacak kadar gaflete düşen Filistin bize en büyük hakareti yapan ülkeler arasındı yerini almıştır.

Suudi kralı için üç günlük yas tutan bir ülke olarak İslam’a karşı en büyük ihaneti yapan Suudilerin ortaya koyması son derece acı bir olay ve ders alınacak bir ibret vesilesidir.

Tam bu olup bitenler olurken ülkemizin yalnızlaştırıldığı gerçeğini göz ardı etmeksizin bundan sonra bizlerde bizlere karşı yaptırım yapanlara karşı gereken tavrı takınma adına üzerimize düşeni yapmalıyız.

Operasyonun sonrasında var olan sorunlara bir çözüm getirme adına iktidar kanadı üzerine düşeni yapacak mı yapmayacak mı bunu hep birlikte görme imkanının bulacağız.

Ülkemiz insanının sıkıntılarını, sorunlarını çözüm adına her siyasetçinin artık kaçınılmaz görevi olmalıdır.

Gündemleri değiştirilerek vatandaşı oyalama taktiklerinden vatandaş bıkmış usanmıştır.

Ben ülkemin artık kendi vatandaşına her ne pahsına olursa olsun refah düzeyini insan onurun yaraşır bir düzeye ulaştırması görevini yerine getirmelerinin kaçınılmaz olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu vatandan başka vatanımı yok bu operasyonla çok daha iyi anlamış bulunmaktayız bu nedenle bizim artık gerçeği görüp birbirimize dört elle sarılmalıyız ve birlik beraberliğin en güzel örneğini sergileme adına her kesin üzerine düşeni yapmasının zamanının geldiğini ifade etmek istiyorum.

Dileğiz ülkemizde var iç sıkıntıların giderilmesi ve ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın vatanlarında yaşmaktan mutluluk duymasıdır.

210 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.