Hoşgeldiniz  

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA YOKSULLUK İÇİNDE…

Halit BEYTÜT | 15 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimiz Gercüş ilçesine bağlı Hisar mezrasında bulunan 14 haneli 107 nüfuslu Ekinli köyü kelimenin tam anlamıyla sefalet içinde yaşamlarını sürdürüyorlar.

Mezradaki bu köyün elektriği, yolu, suyu. Kanalizasyonu yok köy sokaklarından geçen artık sular köyün tümüne inanılmaz kokular saçmakta bu yüzden de birçok köylü vatandaşın çocukları hastalanmaktan kurtulamamaktadırlar.

Köy sakinleri yüzlerce kez batman Özel idaresine müracaat etmelerine rağmen köyün yolunu, elektriğini ve kanalizasyon konusunda kendilerine yardımcı olunmadığından sitem etmektedirler.

Böylesi bir çağda elektriksiz susuz ve de kanalizasyonsuz bir yerleşim merkezinin ilimizde bulunmuş olması son derece büyük bir skandaldır.

Bu vatandaşlarımızın da elektriğe, suya ve özellikle atık sularının akıtacak kanalizasyonlara da ihtiyacının olduğu unutulmamalıdır.

Köy sakinleri her ne kadar yetkililerin konuya duyarsız olduklarını söylüyor olsalar da ben yetkililerimizin bu mezradaki köye neden gereken ilgiyi göstermediklerinde bir aksaklık olduğuna inanıyorum.

Yok, eğer herhangi bir sakınca yoksa burada yaşamakta olan 107 vatandaşımızın da insana yakışır bir konuma getirilmelerine gereken duyarlılığın gösterilmesinde yara olacaktır diye düşünüyorum.

Bilgi çağını yaşadığımız böylesi bir dönemde bir köyümüzün hala elektriksiz, susuz ve de yolsuz ile kanalizasyondan yoksa olmalarını ben yetkililerimizin duyarsızlığını veriyorum.

Tabii ki bu köyün yani mezradaki yerleşim alanının yerleşime müsait olup olmadığı gerçeğini de göz önünde bulundurmak kaydıyla bu eleştirimi yapmaktayım.

Ben her şeye rağmen bu makalemden sonra yetkililerimizin gereken konuya yanıtı vereceklerine inanıyorum.

Neden ya da niçin bu yerleşim merkezimiz olan bu talihsiz köyün talihsiz insanlarına gereken yardım elinin uzatılması adına yetkililerimizin gereken duyarlılığı göstereceklerine ve bu talihsiz insanların yüzlerini güldürmelerine vesile olacaklarına inanmak istiyorum.

Bu nedenle ben başlıkta yazdığım gibi ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA GİTSEK DE GİKMEZEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR LÜTFEN GİDELİM O KÖYÜMÜZE GÜLDÜRELİM YÜZLERİNİ…

223 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA YOKSULLUK İÇİNDE… için 1 yorum

  1. Murat Yalçın dedi ki:

    Herkese iyi akşamlar burda yetkili olan vatandaşlarımıza sesleniyorum lütfen bi gidin görün ki gerçekten insan bile orda yasanirmi yazık çok yazık.lutfen sahip çıkalım.Hisar Ekinli köyü

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.