Hoşgeldiniz  

ORGANİZEDE SERVİS PROTESTOSU

admin | 27 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ORGANİZEDE SERVİS PROTESTOSU

Artan akaryakıt fiyatlarından dolayı mağdur olan servis şoförleri, uzun zamandan beri zarar ettiklerini ve firmaların zam taleplerine olumsuz karşılık verdiklerini belirttiler.

Hiçbir firmanın mağdur olmasını istemediklerini belirten servis şoförleri, aynı duyarlılığın kendilerine de gösterilmesini istedi.

Böyle devam ederse ve zam talebimiz olumlu karşılanmazsa, zarar ettiğimiz için personel taşımacılığı yapamayacağız diyen Batman Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkan vekili Hanifi Ekremoğlu “Daha önce 4-5 liraya aldığımız akaryakıtı şimdi 22 lira civarında alıyoruz. Neredeyse 5 kat zamlı alıyoruz. Bütün maliyet ve girdiler almış başını gidiyor.  Zarar etmemize rağmen firmaların yetkilileriyle defalarca görüşüp, şoför esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesini istedik.

Her seferinde olumsuz cevap alınca, bizlerde personel taşımamaya karar verdik. Her şeyin karşılıklı ve iyi niyet çerçevesinde halledilmesi gerekiyor. Organize Sanayi Bölgesinde her yıl milyonlarca lira zekât ve fitre dağıtanlar, iş şoför esnafına gelince 3 kuruşun hesabını yapıyor. Amacımız şoför esnaflarımızın sorunun karşılıklı olarak çözülmesidir. Taleplerimiz olumlu karşılanmazsa personel taşımacılığını yapamayacağız” ifadelerini kullandı.

23 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.