Hoşgeldiniz  

ORHAN KARTAL’A BRONZ MADALYA

admin | 27 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

FIAP ‘Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ Halk sağlığını ciddi şekilde tehdit eden Covid-19 ile mücadelede Dünya çapındaki fotoğraf sanatçılarının boş zamanlarını değerlendirmek ve aşı çalışmalarına maddi destek sağlamak için Dünya çapında ‘we stay home’ adı altında fotoğraf yarışması düzenledi.

Fotoğraf yarışmasına Dünya üzerindeki 5 kıtadan, 90 ülkeden, 1881fotoğrafçı, 5800 fotoğraf ile yarışmaya iştirak edildi. FIAP, yarışmaya katılan her fotoğrafçı için corona virüs üzerine çalışan, Dünya Sağlık Örgütünde kullanılmak üzere 30.000 euro bağış yapıldı.

Yarışmada Türkiye’den sadece Batmanlı fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal ödül aldı. Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Şefi olan Orhan Kartal, Pandemi tedbirleri kapsamında iptal edilen ödül töreni hafta sonu İngiltere Oxford Enstitüsü Araştırma Merkezinde uzaktan zoom meetting canlı yayınla yapıldı. Törende aşı komitesi başkanı  Prof. Adrian Hill’e yardım çeki verildikten sonra Ödül alan fotoğraf sanatçılarına ödülleri FIAP başkanı Riccardo BUSİ tarafından verildi. Yarışmada birinciliği İngiltere’den Jo Knıght, ikinciliği Umman’dan Marwa Alyarubi alırken dünya üçüncülüğü bronz madalya ile Türkiye’den sadece Batmanlı fotoğrafçı Orhan Kartal kazanırken, katılan tüm fotoğrafçılar arasında 1 ödül ve 3 sergileme ile en fazla ödül alan fotoğrafçı unvanını aldı.

274 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.