Hoşgeldiniz  

ÖRNEK OLMASI GEREKENLERİN UTANÇ VERİCİ TUTUMLARI

Halit BEYTÜT | 24 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemiz vatandaşının oylarıyla meclis çatısının altına gidip sözde milletin vekili oldukları sanılan vekillerin meclis çatısı altında giriştikleri sokak kavgalarını andıran çekişmeleri artık bardağı taşıran son damla olmuştur.

Milletin vekilleri adını aldıktan sonra millete karşı en ufak bir saygısı olmayanların bu gün hala meclis çatısı altında birbirlerine olmadık küfürlerle saldırmalarını bizler büyük bir üzüntü ve ibretle izliyoruz.

Millete verdikleri sözleri unutup vekil olduktan sonra millete karşı olan ahde vefa borçlu olduklarını unutanların artık meclis çatısı altında bizleri temsil etme yetkilerinin de milletçe kabul görmediğine tanık olmaktayız.

Mecliste birbirlerine tahammül etmeyen ve birden bire saldırıya geçen vekillerin bu dramatik durumunu izledikçe bizler bunları nasıl oldu da meclise vekilimiz olarak gönderdik diye kafalarımızda sorular oluşmaktadır.

Vatandaş her ne kadar bu tür çekişmelerin meclis çatısı altında olmasını istememekte olmasına rağmen üzülerek ifade etmeliyim ki sözde vekil özde sadece çıkarlarını düşünenler bunu umursamamaktadırlar.

Bu yüzden bu ün mecliste milletin vekili sıfatını taşıyanların millet nezdinde hiç ama hiçbir kıymeti harbiyesi kalmamıştır.

Hal böyle iken kendilerini dokunulmaz sayanların meclisteki edebe yakışmayan küfürlerle birbirlerine saldırmalarını büyük bir kınama ile izlemekteyiz.

Meclisteki haberler çıkıncı inanın televizyonlarımızı yaşanacak olan rezaletleri izlememek için kapatmak zorunda kalmaktayız.

Benim vekil olarak seçip meclis gönderdiğim insan benim sorunlarımı meclis çatısı altında dillendirmekten bile çekinmekte ve sorunlarımı kesinlikle anlatma gereğini duymamaktadır.

Bu yüzden artık oy avcılıklarını yapıp oylarımızı alıp meclise gittikten sonra milleti unutanlara verilecek hiç ama hiçbir oyumuzun olmayacağını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Benim ülkemin yöneticileri gelecek nesillere örnek teşkil etme yerine kavgayı, küfrü bulundukları kutsal milletin meclisinde yapmaktan çekinmiyorlarsa bizimde bu yetkililerine vereceğimiz hiçbir değer olmayacaktır.

ÖRNEK OLMASI GEREKENLERİN ÇOCUKLARIMIZA NE DENLİ KÖTÜ ÖRNEK TEŞKİL ETTİKLERİNE TANIK OLDUKÇA BU ÜLKENİN NE KADAR EHLİYETSİZ KİŞİLERCE YÖNETİLDİĞİNE ÜZÜLEREK TANIK OLMAKTAYIZ.

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.