Hoşgeldiniz  

ORTAÖĞRETİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 03 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Ortaöğretim değerlendirme toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleşti.  Toplantıda, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonrası İlimizin başarı durumu, sorun ve sıkıntıların giderilmesi konusunda yapılması gerekenler ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yürütülecek eğitim faaliyetleri değerlendirildi. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Ortaöğretim kurumları yöneticilerine hitap eden Vali Şahin, LGS’deki Türkiye sıralamasında Batman’ın başarı sıralamasındaki yeri hak etmediğini ifade etti. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yürütülecek çalışmalara değinen Vali Şahin, “Orta vadede yapılacak işlerde en önemli önceliğimiz daha önce başlatılmış olan anaokulu okullaşma oranını artırmak olacak. Milli Eğitim yöneticileri İl merkezinde ve ilçelerde ihtiyaç olan köy ve mahallelerde anaokullarının ve anasınıflarının açılması konusunda gerekli çalışmayı yapsınlar” dedi.
Destekleme kurslarının daha verimli ve etkin bir şekilde yürütülmesini isteyen Vali Şahin, hafta sonları verilen kursların takibi ve denetimlerin etkin bir şekilde yapılması konusunda talimat verdi. İl genelinde periyodik ölçme ve değerlendirme sınavları yapılmasını isteyen Vali Şahin, bu sınavlardan çıkan sonuçların analiz edilerek öğrenci performansındaki gelişmelerin takip edilmesi talimatını verdi.
Toplantıya; Vali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve ortaöğretim kurumlarının müdürleri katıldı.

151 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.