Hoşgeldiniz  

ORYANTRİNG’TE 2.’LİK KAZANDIK

admin | 22 Aralık 2021 | Spor, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından İzmir’in Karşıyaka ilçesinde düzenlenen Zübeyde Hanım 1. Kademe Oryantiring yarışmasına katılım sağlayan Batman karması sporcular madalya ile döndü.

Bostanlı’da yapılan Gece Oryantiringi özel yarışmasında E18A kategorisinde yarışan Bilal Orpak Türkiye Şampiyonu olurken, Karşıyaka’da yapılan yarışmada K21A kategorisinde yarışan ve aynı zamanda Batman Oryantiring İl Temsilcisi olan Hatice Adıbelli Türkiye 2.si oldu.

Yarışma kayıtlarının kapanmasına saatler kala transfer işlemlerini tamamlayıp Batman adına yarışmaya katıldığını belirten Adıbelli “Geçtiğimiz 3 yıl içinde sadece 14 yaş ve altı yarışmalara katılım sağlayabilmiştik. 16 yaş üstü kademe yarışmalarına bu yıl çok iyi hazırlandık. E12, E14, K14, E16A ve E20A kategorilerinde kendilerinden çok daha deneyimli sporcularla yarışan çocuklarımız, gençlerimiz kendi kategorilerinde ilk 15’te kalabilmeyi başardı.

Önümüzde 4 kademe yarışması daha var. 7’den 70’e 1500’ün üzerinde sporcunun Karşıyaka sokaklarına yerleştirilen hedefleri haritalarındaki sıraya göre en hızlı şekilde bulmaya çalıştıkları yarışma, sporcularımız için çok iyi bir deneyim oldu. Her zaman yanımızda olan İl Müdürümüz M. Şafi Özperk’e, Şube Müdürümüz Burak Eren’e, spor uzmanlarına ve sene başından beri her deplasmanda sporcularımıza gönüllü olarak eşlik eden Beden eğitimi öğretmeni ve oryantiring hakemimiz Recep Evcil’e çok teşekkür ederim” dedi.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.