Hoşgeldiniz  

‘OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİ’ TOPLANTISI YAPILDI

admin | 23 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ kapsamında 81 ilde eşzamanlı düzenlenen ‘Otobüs Kazalarının Önlenmesi’ toplantısı İlimizde de Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya;  İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Kamil Gülen, İl Milli Eğitim Müdürü, Karayolları 97. Şube Şefi, Batman Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı, Batman Otobüsçüler Derneği Başkanı, Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı ve otobüs firmalarının yetkilileri katıldı.

Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “İçişleri Bakanlığının ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ yürürlükte. Burada güvenli sistem esas alınmış. Kazalar olmadan, can, mal ve ekonomik kayıplar ortaya çıkmadan trafik hizmetlerini sağlamayı esas ediniyoruz bu yaklaşımla. Bugünkü konumuz olan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin sağlıklı bir hizmet sunmaları hususundaki çalışmaları masaya yatıracağız ve tüm paydaşlarımızla daha güvenilir bir yolcu taşımacılığını nasıl yapabiliriz onu değerlendireceğiz.  Yapacağımız toplantıda; yol ve trafik güvenliğinin sağlanmasıyla alakalı olarak bizlerin ve sektörün üzerine düşen görevler neler bunları tartışacağız. Şoförlerimizin hem istihdamı hem de çalışma koşullarıyla alakalı neler yapılabilir, eksiklikler nelerdir bunları konuşacağız. Dünyada en gelişmiş otobüs yolcu taşımacılığı sektörü Türkiye de. Dolayısıyla bu sektörün çok daha sağlıklı bir şekilde işlemesi de önem arz ediyor” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda ilçelerde de kaymakamların başkanlığında benzeri bir toplantının gerçekleştirildiğini belirten Vali Şahin, toplumda farkındalığın oluşması açısında basın mensuplarından da destek beklediklerini ifade etti.

İl Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından otobüs kazalarının önlenmesine yönelik yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, sektör temsilcileriyle birlikte alınacak önlemler ve yürütülecek çalışmalar masaya yatırıldı.

202 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.