Hoşgeldiniz  

“OTOGAR KADERİNE TERK EDİLDİ”

admin | 25 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, beraberindeki parti heyetiyle birlikte Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne bir ziyaret gerçekleştirerek, esnaflarla bir araya geldi.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Batman otogar ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Batman otogarı tamamen kaderine terk edilmiş durumda. Duvarlarda, yerlerde büyük çatlaklar var. Yerler kirli, banklar kirli, pandemi şartlarının neredeyse hiçbiri burada yok. Türkiye’nin hatta dünyanın birçok noktasından Batman’a gelen insanların şehrimizde ilk gördüğü duraklardan biri olan otogarın bu denli köhne olması şehrimizin markasına büyük zarar veriyor. Her zaman şehrin hızla geliştiği söyleyenler, otogarı tamamen unutmuş. Batman otogar esnafı da son dönemde karşı karşıya kaldıkları cezalardan ciddi şekilde bunaldığını belirtiyor.

Otogarda ATM’ler yok, insanlar acil bir ihtiyacı için kilometrelerce uzağa gitmek zorunda kalıyor. Uçaklarda yüzlerce kişinin yan yana yolculuk yaptığını ancak otobüslerde 20 kişinin yan yana oturmasına müsaade edilmemesinin çifte standart olduğunu söylüyorlar. Akaryakıt fiyatları ise bu işin neredeyse görünmeyen yüzü. Yıllar içinde peş peşe gelen zamlar doğrudan bilet fiyatlarını etkiliyor ve hem vatandaş hem de otobüs işletmecileri bu işten büyük zarar görüyor. Uzun bir süredir para kazanmayan esnaflar bir de cezalar ile tamamen işi bırakma noktasına gelmiş.

Yüzlerce kişiye istihdam sağlayan ve şehrin turizmine önemli bir katkı yapan, dünya ile bağını kuran otogar esnafının daha iyi şartlara sahip olması gerekiyor. Batı illerindeki otogarlar tam anlamıyla modern yapılar ile donatılmışken, Batman’ın burada da sahipsiz kaldığı çok açık.” dedi.

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.