Hoşgeldiniz  

ÖZDEMİR, HASTANENİN AYRINTILARINI AÇIKLADI

admin | 12 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile gerçekleştirilen toplantıda 500 yataklı yeni Batman Devlet Hastanesi çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Sağlık Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıya hastane projesini hazırlayan firma yetkilileri, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Batman İl Sağlık Müdürü M. Hakan Pamukçu da katıldı. Milletvekili Özdemir yaptığı açıklamada, Hastane projesinin 15-20 Mayıs gibi bitirileceğini ve hemen akabinde yapım ihalesi sürecinin başlayacağını belirterek, 500 yataklı yeni Batman Devlet Hastanesinin temelinin bu yıl içerisinde atılmasının planlandığını ifade etti.
“ŞEHİR HASTANESİ KONSEPTİNDE OLACAK”
100 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan yeni hastanenin bodrum, zemin, 4 kat şeklinde, yatay mimariye uygun olarak yapılacağını belirten Özdemir, 500 yataklı yeni Batman Devlet Hastanesinin “Şehir Hastanesi” konseptinde olacağını açıkladı. 200 poliklinik odası, 200 tek kişilik oda, 70 çift kişilik oda, 30 palyatif yoğun bakım, 40 diyaliz, 25 psikiyatri servisi, kreş ve mescittin de yer alacağı hastanenin yapımına bir an önce başlanması için kurumlar nezdinde girişimlerinin devam edeceğini belirten Özdemir, “bu eseri en hızlı şekilde Batman’ımıza kazandırmak için bütün aşamalarını takip edeceğimizi Batmanlı hemşehrilerimin dikkatine sunarım” dedi.

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.