Hoşgeldiniz  

ÖZDEMİR’DEN MÜJDE

admin | 22 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, yapımı tamamlanan yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Batman Bölge Devlet Hastanesi’nin birleştirilip ‘Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ dönüştürüldüğü duyurdu.

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, müjdeyi kamuoyuna duyurarak “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede, Batman Bölge Devlet Hastanesi ile Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin entegre edilerek Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesini talep etmiştik. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünün 20.11.2020 tarihli oluru ile Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yeni hizmet binasına taşınarak, müstakil hastane statüsünün kaldırılması, – Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin, Batman Bölge Devlet Hastanesine Ek Hizmet binası olarak bağlanması, – Batman Bölge Devlet Hastanesinin, T.C. Sağlık Bakanlığı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında A1 hizmet rolünde toplam 810 yatak kapasite ile hizmet vermesi, hususları kararlaştırılmıştır” dedi.

Açıklamanın Devamında Milletvekili Özdemir “Bu kararla ilimizden başka illere yapılan sevkler en aza indirilecek, ilimizdeki hastalara verilen hizmetin kalitesi arttırılacak, hekim kadrosu güçlendirilecek, Eğitim ve Araştırma hastanemizde görevlendirilecek olan profesör, doçent ve doktora öğretim üyeleri de hastanede poliklinik hizmeti verecek ve ameliyatlarını gerçekleştirebilecektir. Talebimizin olumlu sonuçlanması için desteklerini esirgemeyen Sn. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sn. Fahrettin Koca’ya tüm Batmanlılar adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Eğitim ve Araştırma hastanemizin Batmanımıza hayırlı uğurlu olmasını diler, tüm hemşerilerime saygılar sunarım” İfadelerini Kullandı.

113 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.