Hoşgeldiniz  

ÖZDEMİR’DEN YILDÖNÜMÜ MESAJI

admin | 15 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman’ın Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle bir mesajı yayımladı.
Milletvekili Özdemir mesajıda “1940 yılında Raman Dağı’nda petrol bulunmasıyla çehresi değişmeye başlayan Batman, İluh adlı bir köy iken, 1937 yılında bucak, 1957 yılında ilçe, 1990 yılında ise il olmuştur.
Petro-kimya sanayiinin gelişmesi ile ilimiz kısa zamanda bölgenin parlayan yıldızı hâline gelerek 16 Mayıs 1990’da Türkiye’nin 72’nci ili olmuştur.
Bu yıl il oluşunun 29. Yıldönümünü kutladığımız Batman, birbirinden güzel Kozluk, Sason, Gercüş, Hasankeyf ve Beşiri ilçeleri ile çok kısa zamanda büyük bir gelişim göstererek 600 bine yaklaşan nüfusu ile nüfus bakımından Türkiye’nin 36. büyük ili konumundadır. Daha yaşanılabilir, mutlu yarınlar inşa etme adına kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve basınıyla birlikte ilimizin daha iyi yerlere gelmesi, Batmanlıların mutluluğu ve refahı için herkesin daha çok çalışması gerekmektedir. Bu vesileyle Batman’ın il oluşunun 29. Yılını tebrik eder, Batmanlı hemşehrilerime mutlu, huzurlu ve refah içerisinde geçirecekleri yarınlar dilerim. Tarihten günümüze ilimizin temeline harç atıp bugünlere dek gelişip kalkınmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” dedi.

296 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.